Czym powinny się charakteryzować meble do pokoju dziecięcego

Wybór mebli do pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie dla rodziców. Jak bowiem sprawić, aby w jednym pomieszczeniu zmieściły się funkcjonalne i estetyczne meble, a cała przestrzeń była komfortowa i bezpieczna dla malucha? Wiele zależy od tego, w jaki sposób i z czego wykonane są meble dla dzieci. Liczą się zastosowane surowce, kształty, rozmiary oraz stabilność. Podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę, gdy w grę wchodzi wyposażenie pokoju dziecka.

Stabilność to podstawa!

Dzieci rosną bardzo szybko. Mija miesiąc, drugi, trzeci. Za chwilę okazuje się, że maluch już zaczyna raczkować, stawia pierwsze kroki, niezdarnie spaceruje, biega, a w końcu próbuje dosięgnąć coraz wyższych mebli. I tu powinniśmy się zatrzymać na jednym z najważniejszych elementów, gdy w grę wchodzi wybór wyposażenia do pokoju dziecięcego.

Meble o takim przeznaczeniu muszą być stabilne. Oznacza to, że powinny być na tyle niskie, by nie dały się łatwo przewrócić, nawet trącane przez najmłodszych, tym bardziej przy dużym obciążeniu. Sprawdzają się meble o geometrycznych bryłach, bez dodatkowych nóżek lub o bardzo niskich, które choć dodają uroku, mają znaczenie dla stabilności. Jeśli i to nie daje nam pewności, że komoda, szafka czy szafa będą wystarczająca stabilne, warto zadbać o przymocowanie na stałe do podłoża lub do ściany.

Wysokiej jakości materiały, czyli?

Wysoka jakość. Takim wyrażeniem opatrzone są praktycznie wszystkie meble reklamowane przez producentów. Na co jednak rodzice muszą zwrócić uwagę, aby nie kupić bubla? Na zastosowane materiały. Najlepsze surowce użyte do produkcji dziecięcych mebli, to te, które są w pełni bezpieczne – nie zawierają w swoim składzie toksycznych związków (to samo tyczy się farb i lakierów, które służą do zabezpieczania i/lub nadawania koloru meblom); są antyalergiczne; posiadają oznaczenia informujące o tym, że zostały wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi, restrykcyjnymi normami bezpieczeństwa. Takie produkty można znaleźć w sklepie Wozki-foteliki.pl.

Wielofunkcyjne – na lata użytkowania

Meble do pokoju dziecięcego powinny być wielofunkcyjne. Oczywiście, można zakupić oddzielnie przewijak i komodę, ale to mało wygodne rozwiązanie. W końcu dziecko z przewijaka w stosunkowo krótkim czasie wyrasta, a w okresie jego użytkowania, rodzice muszą szukać dogodnego miejsca do wykonania czynności pielęgnacyjnych przy maluszku.

Zamiast nabywać oddzielnie dwa produkty, można kupić komódkę z pasującym do niej przewijakiem. Taki komplet sprawdza się przez długi czas, bo gdy przewijak przestaje być potrzebny, wystarczy go zdemontować, a do dyspozycji pozostaje standardowa komoda.

Estetyka – działa na zmysły

Już najmłodsi powinni mieć okazję do tego, by poznawać świat wszystkimi zmysłami. To kwestia prawidłowego rozwoju, nabywania zdolności manualnych, rozróżniania kształtów czy kolorów. Ponadto dziecięca przestrzeń ma dawać poczucie bezpieczeństwa. Nie może w niej również zabraknąć przyjaznej atmosfery. Do czego zmierzamy? Do kwestii estetyki mebli przeznaczonych do pokojów dziecięcych.

Pastelowe kolory, ciekawe wzory, obłe kształty. To wersja dla maluchów, które dopiero co się znalazły w zaciszu własnego pokoiku. Starszakom można już sprezentować żywsze barwy, większą liczbę kształtów, wzory, desenie i dekoracje, które będą odpowiadały ich gustom. Estetyka odgrywa ogromną rolę!

Nie pomijajmy powyższych elementów, gdy planujemy wyposażenie do pokoju dziecięcego. Zadbajmy o to, by meble cechowała nie tylko cena wpisująca się w budżet przeznaczony na ich zakup.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here