Fotel bujany, czy warto go mieć?

0
1255

Fotel bujany kojarzy nam się przede wszystkim z dawnymi czasami, babcią, dziadkiem, serialem typu “Domek na prerii”. Nic bardziej mylnego! Fotel bujany to doskonały mebel, który pozwala zrelaksować się po całym, ciężkim dniu pracy.

Jest to mebel idealne sprawdzający się podczas lektury ulubionej książki, a także wieczornego seansu serialowego lub filmowego przed telewizorem. To także niezbędny sprzęt dla matek karmiących pozwalający na przytulanie się do malucha i szybsze usypianie go. Fotel bujany świetnie sprawdzi się też dla wszystkich amatorek robótek ręcznych, a także dla każdego, kto ceni sobie wygodne siedzenie, zarówno z czymś w ręku lub bez żadnych dodatków.

Gwarancja komfortu

Kluczową cechą w przypadku fotela bujanego jest jego komfort, a zaraz potem połączenie estetyki z praktycznością. To duży mebel, dlatego przed jego zakupem warto sprawdzić, czy posiada się odpowiednio dużo wolnej przestrzeni. Fotel bujany wykonany bywa z różnych materiałów.

Przeważnie wykonuje się go z drewna lub wikliny, ale obecnie dostępne są również egzemplarze stworzone z metalu lub akrylu. To nie tylko praktyczne i wygodne siedzisko, to także element dekoracyjny, który wprowadza do wnętrza ciepło i przytulność. To mebel, który sprawdzi się zarówno w salonie jak i sypialni, czy każdym innym pomieszczeniu, w którym znajdzie się dla niego miejsce.

Różnorodność stylów, wzorów i kolorów

W sklepach meblowych znaleźć można różnorodne warianty foteli bujanych, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model. Dostępne są klasyczne wersje przywołujące na myśl czasy babci i dziadka, a także fotele bardziej nowoczesne, rustykalne, minimalistyczne, czy glamour.

Każdy fotel bujany posiada podstawę w formie łuków, zwaną płozami lub biegunami. Dzięki niej fotel umożliwia bujanie się na nim. Ale istnieją także wersje bez płóz, których podstawa składa się z suwanej konstrukcji. Z taką jednak podstawą zaleca się ostrożność – może zniszczyć drewnianą podłogę.

Sprawdź ofertę foteli w sklepie Meble.pl i wybierz mebel odpowiedni dla siebie i swoich potrzeb. Jeśli fotel bujany to jednak nie opcja dla Ciebie, przyjrzyj się innym fotelom!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here