Jaką wędzarnie ogrodową wybrać?

Porządna wędzarnia ogrodowa to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą na świeżym powietrzu przyrządzić smaczne posiłki z mięs, serów albo świeżych ryb. Jak powszechnie wiadomo dania przygotowane w wędzarni maja niepowtarzalny smak, dlatego też warto poświęcić nieco swojego czasu, aby wybrać porządną wędzarnię ogrodową.

Najpopularniejsze rodzaje wędzarni ogrodowych

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się wędzarnie ogrodowe elektryczne, które są niesamowicie wygodne w użytkowaniu. Większość urządzeń tego typu wyposażonych jest w grzałkę i specjalny termostat, dzięki którym można utrzymać temperaturę wędzenia swoich potraw na odpowiednim poziomie. W pierwszej kolejności warto postawić na wędzarnie elektryczne, które oferują odpowiednią moc grzałki i pojemność komory wędzarniczej. Grzałki poniżej 500W należy omijać szerokim łukiem.

W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się również wędzarnie ogrodowe murowane, które stawia się nie tylko z kamienia dekoracyjnego, ale również z cegły albo betonu. Największą zaletą wędzarni ogrodowych tego typu jest oczywiście ich niesamowity design. Pamiętać należy jednak o tym, że konstrukcje tego typu są zazwyczaj dość ciężkie, dlatego też należy je postawić na stabilnej powierzchni z fundamentem.

Moda na drewniane wędzarnie

Drewniana wędzarnia ogrodowa zapewnia nie tylko efektywne wędzenie, ale również ładnie się prezentuje. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla zagorzałych miłośników stylu rustykalnego. Sposób montażu wędzarni drewnianych zależy tak naprawdę od wybranego modelu. Większość wędzarni dostępnych na rynku jest sklejanych albo łączone specjalnymi wkrętami.

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby postawić na odpowiedni gatunek drewna. Producenci produkują wędzarnie ogrodowe głównie z gatunków liściastych, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Pamiętać należy jednak o tym, że nawet najlepsze jakościowo drewno nie może pochwalić się wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Najbezpieczniejszym wyborem będzie zawsze mobilna wędzarnia ogrodowa z drewna, którą w sezonie zimowym będzie można przechowywać w komórce. Aby bezpiecznie korzystać z wędzarni należy zapewnić jej odpowiednią stabilność.

Wędzarnie ogrodowe znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here