Karmienie piersią - Jak długo?

Nasze dziecko, kiedy już przyjdzie na świat, potrzebuje sytego, zdrowego pokarmu. Najlepszą i najzdrowszą metodą karmienia niemowląt, jest karmienie piersią – jak długo to robić?

Karmienie piersią – Jak długo?

Otóż tutaj jest problem. Najlepiej pod względem medycznym, zdrowotnym karmić, tak długo jak tylko mamy pokarm. Pokarm matki, jest dla dziecka najlepszym źródłem witamin i minerałów, których potrzeba maluchowi, do prawidłowego rozwoju. Kiedy dziecko dorasta, dodajemy oczywiście też inne produkty.

Podczas karmienia piersią my tę wygodę, że pokarm mamy wciąż pod ręką i nie trzeba go przygotowywać. Wyciągamy pierś i jest. I naprawdę jest to bardzo fajny sposób, który daje matce wiele radości, jaką ma podczas bliskości z maluszkiem. Widzi kiedy dziecko się uśmiecha podczas karmienia i nogi jej miękną. Jest to bardzo przyjemne doświadczenie.

Karmienie piersią - Jak długo?Ale jest i druga strona. Dziecko karmione piersią trudno jest przestawić na butelkę, a są sytuacje kiedy to albo nie wypada wyciągać piersi na zewnątrz, albo po prostu jest nam wstyd. Wtedy przydałoby się nakarmić maluch butelką, a ten nie ma zamiaru jej ciągnąć.

Wiem z własnego doświadczenia, że karmienie piersią może stać się problemem. Moja półtoraroczna córka wciąż jeszcze pije z piersi, przy niej zasypia i nie ma innej możliwości. Bardzo trudno jest konsekwentnie z tego zrezygnować. Z jednej strony jest mi to na rękę, dużo wygodniejsze i tańsze od mleka modyfikowanego. Z drugiej strony bardzo mnie to już męczy. Nieprzespane noce, bo mleko matki nie jest tak syte jak modyfikowane. Do tego jest już na tyle duża, że ciężko jest ją ułożyć do tego karmienia. No i cała rodzina śmieje się,że do osiemnastki będę musiała ją karmić piersią.

Tak więc dobrze się zastanówcie i od razu podejmujcie decyzję, jak długo chcecie karmić piersią i konsekwentnie się jej trzymajcie. Ja zdecydowanie polecam, tą metodę. Jednak uważam, że rok w zupełności wystarczy. Dziecko i tak od 6 miesiąca wcina już inne posiłki, więc zapewnienie mu witamin i minerałów nie jest trudne, a odporność jakiej nabrało do tych 6 miesięcy już się nie zmieni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here