Kiedy dziecko gaworzy

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment w życiu rodziców, rozpoczęcie nowego etapu. Od tej chwili wszystko zaczyna kręcić się wokół dziecka. Opieka nad noworodkiem jest trudnym wyzwaniem, rodzice muszą być przygotowani na nieprzespane noce, idące za tym zmęczenie. Jednak widok maluszka, który zdrowo się rozwija rekompensuje wszystkie trudności przez jakie musimy przejść.

Komunikacja z noworodkiem

Kiedy dziecko gaworzyNoworodek potrzebuje stałej opieki, potrzebuje bliskości rodziców, gdyż w początkowym okresie ma bardzo słaby wzrok, rozpoznaje kontury twarzy w odległości do trzydziestu centymetrów. Jego jedyną metodą komunikowania się z otoczeniem jest płacz, poprzez płacz sygnalizuje swoje potrzeby i przywołuje do siebie rodziców. Po upływie dwóch miesięcy od narodzin dziecko zaczyna wydobywać z siebie dźwięki, które nazywane są gruchaniem, bądź głużeniem. Maluszek w tym okresie wydobywa z siebie dźwięki przypominające literki k, g, h, jest to forma treningu mowy, wydobywa je z siebie przeważnie po jedzeniu, gdy jest wyspane i dopisuje mu dobry humor. Po minięciu pięciu miesięcy dziecko zaczyna gaworzyć, czyli wypowiadać różnie skonstruowane ciągi sylab. Jest to jeden z najbardziej rozkosznych, zabawnych etapów rozwoju mowy naszego maluszka, dużo radości sprawia nam moment, gdy gaworzymy do dziecka i czekamy czy nam się zrewanżuje tym samym.

Kiedy dziecko gaworzy

Można zadać sobie pytanie kiedy dziecko gaworzy?, otóż najczęściej po przebudzeniu, gdy leży jeszcze w łóżeczku zaczyna się koncert gaworzenia. Dziecko jest niesamowicie zadowolone z faktu, iż potrafi wydobywać z siebie zbiory nowych sylab, jest to nie tylko sposób komunikacji, poprzez gaworzenia rozwija także struny głosowe, układ oddechowy i cały narząd mowy. Od tego momentu dziecko błyskawicznie zaczyna rozwijać proces mówienia, około pierwszych urodzin naszego maluszka możemy liczyć na wypowiadane pierwsze słowa. Jakże miło usłyszeć, gdy nasze dziecko powie do nas mama, tata, wówczas ze łzami w oczach przeżywamy te piękne chwile, które zostają w naszej pamięci do końca życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here