gitara

Mówi się, że człowiek uczy się przez całe życie. W życiu możemy doświadczyć wielu przeżyć, spełniać swoje marzenia i rozwijać swoje pasje. No właśnie – pasje. Sporo ludzi nie mówi o tym otwarcie, ale nie każdy znalazł ją w swoim życiu. Z czego to wynika? Jak odnaleźć w swoim życiu pasję? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/jak-znalezc-pasje-dla-siebie/ 

Dlaczego nie mam pasji? 

Sporo osób zadaje sobie w życiu takie pytanie. Nie każdy zawsze z łatwością odnajduje coś, co go interesuje. Pasje możemy łączyć z naszym życiowym celem, ale wcale nie musi tak być. Brak pasji nie jest powodem do załamania. Istnieją osoby, które z powodzeniem łączą realizację swojej pasji z wykonywaną pracą. Są również tacy, którzy zarobkowo robią jedno, a dodatkowo pasjonują się czymś innym. Oczywiście Idealną sytuacją jest to, kiedy pasja przenika przez całe nasze życie, a także jest naszym głównym źródłem utrzymania. 

Szukanie pasji –  podstawowe podejścia 

Szukanie pasji możemy rozpocząć od analizy twojej własnej osobowości oraz przez próbowanie różnych rzeczy. Osobiście warto jest przekonać się na własnej skórze przez obydwa te podejścia. Nie skupiamy się jednak zbyt mocno na tym, co było kiedyś, ponieważ pasje czasami przechodzą i mogą ewoluować wraz z naszym postrzeganiem świata. 

Kolejnym podejściem jest szukanie pasji oraz skupianie się na własnych doświadczeniach i inspirowanie się innymi ludźmi. Nie bójmy się zainspirować pasją kogoś innego. To, że dana osoba lubi jakąś czynność, nie znaczy że jest ona dla niej zarezerwowana na wyłączność. Może okazać się, że właśnie taka czynność jest naszą pasją, ale nie dowiemy się tego, jeżeli nie spróbujemy. 

Odpowiedz sobie na te pytania 

Prawdziwa pasja to coś przecież nie chce powinno się odkryć przez najgłębsze pragnienia naszego serca. Żeby jednak dotrzeć do takiej wiedzy, musimy uprzednio odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Oto przykładowe pytania: 

  • Co sprawia, że zapominam o całym świecie, chociażby na chwilę? 
  • Co przyciąga moją uwagę? 
  • Co chcę robić? 
  • Co gdybym mógł robić tylko jedną rzecz do końca życia? 
  • Jakie są moje życiowe cele? 
  • Co próbuję ciągle zrobić, ale mi to nie wychodzi? 
  • Co sprawia, że czuje się na swoim miejscu? 

Zobacz też: http://golymin.pl/motywacja-do-dzialania-jak-sie-zmotywowac/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here