suchy szampon do włosów

Ile razy uległam pokusie przedłużenia porannej drzemki o kwadrans, a czasem dłużej? Już dawno przestałam liczyć. Zawsze odbywa się to kosztem czegoś. Najczęściej mycia włosów. Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepiej wyglądają one, gdy są świeże, czyste i pachnące. Co zrobić, gdy poduszka zagłusza ten głos rozsądku? Sięgnąć po suchy szampon do włosów. Trochę czasu mi zajęło przełamanie się, by w drogerii skusić się na ten produkt. Dzisiaj zastanawiam się, dlaczego zrobiłam to tak późno.

Suchy szampon do włosów

Kosmetyczki bez suchego szamponu do włosów nie wyobrażam sobie szczególnie latem. Jest to wymagająca pora roku. Upał nie służy utrzymaniu świeżości ciała i włosów. O ile w pierwszym przypadku łatwo poradzić sobie z tym problemem wchodząc pod prysznic, o tyle na rozwiązanie drugiego potrzebujemy dużo czasu. Tu z pomocą przychodzi suchy szampon do włosów. Dobrze zaaplikowany zbiera ze skóry głowy nadmiar sebum. Potrzebuje na to kilku minut. Później wystarczy wszystko to wyczesać z włosów i cieszyć się odświeżoną fryzurą, która po takim zabiegu nabiera objętości. Kosmetyk ten unosi bowiem włos u jego nasady. Warto wykorzystać tę właściwość przy układaniu fryzur wymagających objętości. Przedłużenie jej świeżości będzie tu dodatkową zaletą. Tak właśnie działa suchy szampon zastosowany tuż po myciu głowy i jej wysuszeniu. Z nim możemy zyskać co najmniej kilka godzin do kolejnego mycia włosów.

Jaki szampon wybrać?

Wybierając suchy szampon do włosów należy wziąć pod uwagę swoje własne preferencje. Wybór produktów tego typu jest ogromny. Różnią się one od siebie nie tylko ceną i marką producenta. Istotnym elementem jest zapach. Warto zwrócić na niego uwagę. Będziemy bowiem aplikować go blisko nosa. Dobrze byłoby więc, gdyby nie drażnił naszych zmysłów w nieprzyjemny sposób. W przypadku niektórych szamponów zapach utrzymuje się na włosach jeszcze długo po jego użyciu. Weźmy to pod uwagę, by nie męczyć się z nim przez kilka godzin. Zwłaszcza, gdy sięgamy po niego przed niespodziewanym wyjściem na ciekawą imprezę. Po co psuć sobie dobrze zapowiadające się spotkanie towarzyskie nieprzyjemnym doznaniem zapachowym?

Suchy szampon do włosów jest produktem, który szczególnie umiłowały sobie blondynki. Stało się tak ze względu na biały nalot, jaki mogą zostawiać niektóre szampony. Okazuje się, że może on nieco ukryć nieprzyjemny odrost w kolorze odbiegającym od włosów na długości. Nie znaczy to jednak, że jest to produkt zarezerwowany jedynie dla odcieni blond. Biały proszek można wyczesać tak, że nie pozostawi po sobie żadnego śladu. Wymaga to jedynie odrobinę cierpliwości przy szczotkowaniu włosów. Dla osób, które jej nie mają, producenci proponują szampony w kolorach odpowiednich dla szatynów, brunetów i rudowłosych. Chcąc uniknąć rozczarowania produktem pamiętajmy, że nawet najlepszy nie zastąpi tradycyjnego szamponu do włosów. Suchy ich nie umyje i nie takie stawia się mu zadanie. Jego misją jest jedynie przedłużenie świeżości włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here