Wyprawka do łóżeczka

Kompletując wyprawkę dla dziecka, rodzice mają wątpliwości co do potrzebnych rzeczy. Co tak naprawdę jest niezbędne dla malucha? Oczywistymi rzeczami potrzebnymi dziecku są pieluchy, łóżeczko, wózek, wanienka, przewijak, ubranka czy fotelik samochodowy. Nawilżane chusteczki również mogą się przydać. Ale co z resztą?

Wyprawka do łóżeczka

Z pewnością potrzebna jest wyprawka do łóżeczka, która powinna się składać z kołderki, poduszki i ochraniaczy na szczebelki oraz co najmniej trzech kompletów pościeli. Warto zaopatrzyć się w taką ilość, ponieważ maluch może początkowo często ulewać, a z czasem mogą się zdarzać również przeciekające pieluchy. Wybierając poduszkę dla dziecka należy pamiętać, że powinna być ona płaska. Rodzice, kompletujący wyprawkę często kupują też rożek, który początkowo ułatwia trzymanie dziecka oraz zapewnia mu ciepło.

Wyprawka do łóżeczkaPrzydatny może okazać się również zestaw koca z poduszką do wózka, ponieważ wychodząc z dzieckiem na spacer musimy zapewnić mu komfortowe warunki. Warto też zaopatrzyć się w podręczną torbę, która pomieści wszystko, co potrzebne podczas spaceru z dzieckiem. Takie torby często posiadają maty do przewijania, które świetnie sprawdzają się poza domem. Godne uwagi jest też opakowanie termiczne na butelkę, które w chłodnych miesiącach może się okazać użyteczne.

Akcesoriami, które nie są bezpośrednio związane z maluchem, ale przydadzą się w czynnościach związanych z karmieniem malucha są wkładki laktacyjne oraz laktator, który pomaga rozbudzić laktację oraz ratuje przy nawale pokarmu. Natomiast rzeczami przydatnymi dla dziecka mogą być butelki oraz smoczki, w przypadku, gdy wprowadzenie mleka modyfikowanego będzie konieczne. Rodzice, którzy chcą używać smoczka uspokajacza mogą go zakupić przy kompletowaniu wyprawki. Rzeczą, która z pewnością poprawi komfort karmienia zarówno matce, jak i dziecku jest poduszka rogal, która pozwala na wygodne ułożenie dziecka podczas karmienia piersią.

Oczywiście warto również zaopatrzyć się w podstawowe kosmetyki dla dziecka, takie jak płyn do mycia ciała, krem ochronny oraz nożyczki lub cążki do paznokci i termometr. Przydatne są też pieluchy tetrowe i miękka szczotka do włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here