Zabawki z kartonu

Któż z nas będąc małym dzieckiem, nie miał kartonu, jako zabawki? Chyba każdy, a przynajmniej większość z nas. Kiedyś, kiedy nie było komputerów, ani smartfonów dziecko miało bardzo dużą wyobraźnię i robiło zabawki z kartonu o różnych kształtach. Dziś ten rodzaj zabawy trochę podupadł, ale są jeszcze dzieci, które uwielbiają bawić się w ten sposób.

Zabawki z kartonu

Zabawki z kartonuChyba najprostszą zabawką z kartonu jest domek. Może być dla lalek, ale też posłużyć jako garaż do samochodzików, czy też pałac dla księżniczki. Wystarczy, że po bokach wytnie się otwory, które będą przypominać okna, dokleić z materiału firanki, położyć dywanik, a z małych kartoników po zapałkach zrobić krzesełka i stolik. Można zrobić w ten sposób naprawdę piękny domek i po swojemu go urządzić. Podobnie z garażem, czy pałacem. Wyobraźnie tu nie ma ograniczeń, a materiały są naprawdę tanie, bo chyba każdy ma w domu skrawki jakiś materiałów, czy malutkich kartoników. Z kartonu można zrobić też tunel, pod którym będą przejeżdżać samochody, albo pociągi, jeśli dziecko ma tory. Takich tunelów można zrobić kilka, pomalować je każdy na inny kolor. Tu też pomysłów jest nieskończenie wiele. A już w ogóle rewelacyjnym pomysłem na zabawkę z kartonu jest wykonanie samochodu, do którego mogłoby wsiąść dziecko i nim „jeździć”. To naprawdę nic trudnego. Wystarczy duży karton i jakiś mniejszy, aby wyciąć koła, światła i różne inne dodatki. A dziecko mogłoby je pokolorować, przyozdobić, a potem się już tylko ładnie bawić.

Może czasem należy przypomnieć sobie, że najprostsze zabawki, jak i te wykonane samemu, bądź wspólnie z dzieckiem dają najwięcej radości i satysfakcji, niż te drogie, plastikowe i takie które ma większość dzieciaków. Warto więc usiąść z dzieckiem i wykonać kilak takich fajnych rzeczy, bo to nie będzie frajda tylko dla nich, ale również dla nas, bo może się okazać, że z łezką w oku wrócimy do pięknych chwil i wspomnień z naszego dzieciństwa, kiedy do pełni szczęścia potrzebny był zwykły karton, pisak i kawałeczek materiału.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here