włosy
fot.: pexels.com

Włosy są wrażliwe na wiele czynników zewnętrznych. Ich kondycja może zależeć od panujących warunków pogodowych, jak i sposobu ich stylizacji. Jeżeli włosy stały się łamliwe i pozbawione blasku, warto zapewnić im intensywną pielęgnacje.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/pielegnacja-wlosow/

Jak pielęgnować włosy

Intensywna pielęgnacja włosów będzie konieczna, kiedy są one poddawane regularnej stylizacji, lub osłabiły się po zimie bądź lecie. W tym celu, niezbędne będą preparaty pielęgnacyjne, które nadadzą włosom blasku, zregenerują je, wygładzą i zwiększą objętość. Ich systematyczne stosowanie, może przynieść naprawdę spektakularne efekty.

Jednym z najważniejszych produktów, jest odżywka, którą nałoży się po spłukaniu szamponu. Warto pamiętać, że odżywki nie wsmarowuje się w skórę głowy, tylko we włosy. Najlepiej jest rozprowadzić produkt równomiernie na całej długości włosów – można to zrobić przy użyciu grzebienia o szerokich zębach.

Przynajmniej raz w tygodniu, warto także nałożyć na włosy maseczkę. Będzie ona niezbędna w szczególności wtedy, kiedy włosy są suche i zniszczone. Zawiera ona mnóstwo składników odżywczych, które regenerują włosy.

Pielęgnacja różnych typów włosów

Warto pamiętać, że nie tylko włosy suche czy zniszczone wymagają intensywnej pielęgnacji. Systematycznej kuracji wymagają także włosy przetłuszczające się, farbowane oraz cienkie i delikatne.

W przypadku włosów przetłuszczających się, warto pamiętać o stosowaniu delikatnych preparatów, które nie będą obciążały włosów. Jeżeli chodzi o włosy farbowane, to należy stosować kosmetyki, dedykowane wybranemu kolorowi. Dzięki nim, włosy staną się lśniące, a ich intensywny kolor utrzyma się znacznie dłużej. Włosy cienkie i delikatne potrzebują natomiast preparatów, które uniosą je u nasady i zwiększą ich objętość. W tej sytuacji dobrze sprawdzą się lekkie mgiełki do włosów i pianki bez spłukiwania. Zalecane jest także stosowanie naturalnych olejków, które wzmocnią włosy.

Przeczytaj też: http://golymin.pl/ozdoby-do-wlosow-ktore-warto-miec/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here