bombilla

Bombilla to nieodłączny element zestawu do Yerba Mate. Pokusić się można nawet o stwierdzenie, że najważniejszy. Tak naprawdę razem z naczynkiem, w którym zaparzamy nasz ostrokrzew paragwajski, są podstawowymi akcesoriami. Naczynie to jesteśmy w stanie jednak zastąpić zwykłym kubkiem, może nie będzie to wyglądało tak efektownie i nasz napój łatwiej się wyleje, ale wciąż poradzimy sobie z piciem.

Szybkiej i prostej alternatywy dla naszej rurki już nie ma. Ciężko znaleźć w domu pod ręką coś, przez co będziemy mogli pić nasz ulubiony przefiltrowany napar. Bombilla do Yerba Mate jest niczym innym jak rurką z sitkiem na jej końcu. Pozostałe przydatne elementy zestawu to czyścik do bombilli, termometr i podkładka pod nasze naczynie. Choć w przypadku samego przygotowywania naparu mamy zwolenników skrupulatnego parzenia i kontrolowania temperatury, im oczywiście przyda się termometr. Inni z kolei nie przykładają do tego aż takiej uwagi. Według nich woda ma być gorąca, ale jeszcze niewrząca. No bo komu się chce o 6 rano, gdy się spieszymy stać nad termometrem?

Rodzaje bombilli oraz gdzie je kupić?

Szukając bombilli do naszego zestawu, spotkamy się z trzema rodzajami. Będzie to rurka bambusowa, której największym plusem będzie cena oraz ciekawy wygląd. Bombilla niklowana, czyli rurki pokryte niklem by nie rdzewiały. Znajdują się one w średniej półce cenowej. Na końcu mamy najdroższe, ale zarazem najtrwalsze bombille ze stali nierdzewnej. Wybór należy do nas. Pamiętajmy tylko o tym, żeby dbać i czyścić regularnie naszą bombille, wtedy każdy wybór będzie dobry.

Yerba Mate stała się już znanym w Polsce produktem, coraz więcej osób chętnie sięga po ten napar. Nie trudno się dziwić, poniważ ma on zdrowotne właściwości i jest dobrą alternatywą dla kawy, no i smakuje. Bez problemu znajdziemy szereg sklepów internetowych oferujących bogaty asortyment yerba mate oraz akcesoriów. Jednym z nich jest Un-mate.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here