Recenzja punktu dostępowego Ubiquiti UniFi 6 Lite

Po raz pierwszy używam Ubiquiti i mogę docenić, dlaczego firma ma tak oddanych zwolenników na rynku entuzjastów. Dla użytkowników domowych i małych firm, te urządzenia są w dobrej cenie. Wydajność jest tak samo dobra jak w przypadku innych punktów dostępowych Wi-Fi 6, z których korzystałem, a darmowe sterowniki w chmurze oferują wszystkie funkcje, których potrzebujesz bez dodatkowych kosztów (z wyjątkiem początkowego zakupu).

Ubiquiti są jednym z ostatnich dostawców sieci w chmurze, którzy wprowadzili na rynek punkt dostępowy Wi-Fi 6, ale nadrobili to, wprowadzając zdecydowanie najbardziej przystępne cenowo rozwiązanie na rynku.

W połączeniu z darmowym kontrolerem sieciowym UniFi, nie ma nic dziwnego w tym, że Ubiquiti wygenerowało lojalną bazę użytkowników wśród użytkowników domowych, SOHO i małych firm.

Specyfikacja Ubiquiti UniFi 6 Lite vs UniFi 6 Long-Range Access Point

Ta recenzja dotyczy Ubiquiti UniFi 6 Lite; jednak Ubiquiti ma dwie opcje Wi-fi 6 dostępne.

Istnieje również UniFi 6 Long-Range Access Point, który jest obecnie dostępny w przedsprzedaży w cenie 150 euro plus VAT, co daje około 165 funtów z VAT.

Konstrukcja 4×4 i szerokość kanału 160Mhz są tutaj duże; może to obsłużyć więcej użytkowników i osiągnąć teoretyczne prędkości 2,4 Gbps. Ma tylko gigabitowy ethernet, więc będzie to czynnik ograniczający, ale w idealnym środowisku, będzie łatwo nasycić to połączenie.

Zwiększona moc radia i ulepszone anteny zapewnią wtedy ten daleki zasięg.

Wygląda również na to, że Lite nie ma stopnia IP, podczas gdy LR ma IP54, więc oferuje częściową ochronę przed żywiołami. Jeśli można go zamontować gdzieś na zewnątrz, że pokryte, to powinno być OK.

Ostatni, ale nie dzierżawa, LR ma RGB vs biały / niebieski LED, który bez wątpienia będzie odwoływać się do niektórych ludzi.

Konfiguracja UniFi Network Controller w Docker

Ponieważ kupiłem AP samodzielnie i nie jestem zdecydowany na Ubiquiti dla mojej sieci domowej (jeszcze), zdecydowałem się skonfigurować kontroler sieci UniFi w Docker na moim serwerze Ubuntu, zamiast płacić za klucz do chmury. Nie poszło to tak gładko, jak bym chciał. To był prawie na pewno błąd użytkownika.

Moja początkowa instalacja przebiegała zgodnie z podstawowym docker cli snippet dostarczonym przez Linuxserver. Wszystko poszło dobrze, dopóki nie spróbowałem sfinalizować instalacji i otrzymałem „mac” nie jest prawidłowym targeterror. Wyglądało na to, że może to być problem z wersją kontrolera i później znalazłem wersję utrzymywaną przez jacobalberty, która używa najnowszego UniFi 6.0.x.

Miałem jednak podobne problemy, a także błąd z moją nazwą użytkownika i hasłem. Ostatecznie skonfigurowałem go bez AP i używając lokalnego loginu, który działał dobrze. Spragniony recenzji sprzętu? Sprawdź https://techpolska.pl/

UniFi Network Controller Invalid username or password fix

Sfrustrowany, że nie działało to tak, jak chciałem, w końcu znalazłem rozwiązanie, które było dość proste. Musisz połączyć się z kontrolerem przez port 8443. To jest URL HTTPS, i bez ważnego SSL trzeba będzie przejść do zaawansowanych następnie kontynuować, ale stamtąd, instalacja działa bez zarzutu.

Przy całkowicie prawidłowej konfiguracji, kontroler Unifi jest dostępny zarówno lokalnie, jak i zdalnie poprzez stronę unifi.ui.com, zapewniając ten sam rodzaj zdalnej funkcjonalności, co Zyxel Nebula, Netgear Insight i Engenius Cloud. Nie porównywałem kontrolera Unifi z innymi platformami chmurowymi, z których korzystałem, ale jak dotąd zapewnia on wszystko, czego mógłbym chcieć. Jedynym minusem w porównaniu z innymi opcjami jest zależność od samoobsługowego kontrolera Unifi. Mam przyjaciół w IT, którzy powiedzieli, że Cloud Keys może od czasu do czasu zawieść, ale myślę, że dla małych firm nie jest to zbyt duży problem, tak długo, jak regularne kopie zapasowe są przechowywane ustawień. Wiele z ustawień kontrolera wymaga specyficznego sprzętu, takiego jak przełącznik lub brama bezpieczeństwa.

Konfiguracja i ustawienia dla punktu dostępowego UniFi 6 Lite

Dziwnie, po wyjęciu z pudełka, jest on ustawiony na używanie kanału o szerokości 40Mhz zamiast 80Mhz, jak zapewnia https://techpolska.pl/. Jednak jest to szybka poprawka, a przełączenie na 80Mhz podniosło moją prędkość połączenia z około 520Mbps do pełnego 1200Mbps. Użycie funkcji skanowania kanałów, a następnie ręczne ustawienie kanału na 36 (który nie był DFS i nie był zatłoczony). Poza tym nie robiłem zbyt wiele z ustawieniami, kontroler domyślnie rozdziela dwa radia, nadając kanałowi 2.4Ghz przyrostek _IoT, co jest moim preferowanym sposobem prowadzenia sieci. Jedna drobna rzecz, nie wydaje się być oczywisty sposób, aby uruchomić 2,4Ghz i 5Ghz SSIDs z całkowicie unikalnych ustawień. Więc na przykład nie mogę mieć sieci 2,4Ghz na własnej unikalnej nazwie z własnym VLAN. Istnieje duża szansa, że jest to możliwe, ale ponieważ jestem nowy w tym systemie, prawdopodobnie przegapiłem coś oczywistego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here