zniszczone włosy

Żadna kobieta nie lubi, kiedy ma zniszczone włosy. Zdrowe, zadbane włosy sprawiają, że czuje się atrakcyjniejsza i piękniejsza. Zniszczone włosy są kompleksem wielu kobiet, szczególnie takich, które często stosują koloryzację lub używają prostownicy. Sposobów na zaradzenie temu problemowi jest kilka. Zniszczone włosy wymagają szczególnej i profesjonalnej pielęgnacji.

Zniszczone włosy – co zrobić?

Najlepsze, co może zrobić kobieta aby poradzić sobie z problemem jakim są włosy z słabej kondycji, jest po prostu pójście do fryzjera. Powinien to być cieszący się doskonałą opinią, renomowany salon fryzjerski. Profesjonalny fryzjer wie, co pomaga na zniszczone włosy. Najlepsze są zabiegi fryzjerskie, takie jak zabiegi keratynowe, intensywnie nawilżające, albo słynne już Kerastase. Niestety wiążą się one często ze sporym kosztem, na które nie wszystkie klientki salonu mogą sobie pozwolić. Jednak zabieg fryzjerski nie zawsze jest konieczny na zrujnowane włosy. Czasem wystarczy, że fryzjer podetnie końcówki włosów, które są zazwyczaj w najgorszej kondycji i użyje profesjonalnych kosmetyków, takich jak odżywka czy olejek. Kosmetyki fryzjerskie potrafią zdziałać cuda na zniszczone włosy. Warto pomyśleć o zakupie takich kosmetyków, ponieważ z powodzeniem można stosować je również w domu. Istnieją sklepy internetowe oferujące profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, także na osłabione włosy. Nie trzeba być fryzjerem, aby z nich korzystać. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że ceny profesjonalnych kosmetyków są nawet kilkakrotnie wyższe od tych dostępnych w drogerii, za to są przeważnie wydajne i wystarczają na długi czas.

Stosuj wysokiej jakości kosmetyki

Aby pozbyć się problemu, jakim są zniszczone włosy, należy stosować regularnie wysokiej jakości kosmetyki. Sam szampon nie wystarczy, potrzebna jest kompleksowa pielęgnacja. Po umyciu włosów, należy zastosować profesjonalną odżywkę. Jeśli to nie wystarcza i zniszczone włosy nadal nie wyglądają zadowalająco, rozwiązaniem może być stosowanie raz lub dwa razy w tygodniu specjalnej maseczki odżywiającej.

Kobieta, która ma zniszczone włosy, zdecydowanie powinna unikać stosowania prostownicy i suszarki, ponieważ mają one negatywny wpływ na kondycję włosów. Kobietom często trudno się obyć bez codziennego używania tych sprzętów, ale niestety włosy ich bardzo nie lubią. Nie jest też polecana częsta koloryzacja. Najlepiej, żeby podniszczone włosy odpoczęły na jakiś czas od farbowania. Ewentualnie warto poszukać farby naturalnej która nie zaszkodzi na słabe włosy.
Jednym z najgorszych zabiegów, który okropnie szkodzi włosom, jest dekoloryzacja. Wykonują ją kobiety, które mają ciemne włosy i chciałyby zmienić kolor na znacznie jaśniejszy. Niestety, dekoloryzacja jest świetnym przepisem na podniszczone włosy, które bardzo trudno jest później odbudować. Czasem kobiety nie są świadome, jaką krzywdę robią swoim włosom. Dopiero po pewnym czasie od przeprowadzenia zabiegu okazuje się, jak bardzo są zniszczone włosy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here