półdługie fryzury

Jeszcze jakiś czas temu panowała moda na długie i zadbane włosy, których ścięcie równało się niemalże z grzechem. Jednak od paru lat do łask powracają krótkie fryzury, które zdobywają coraz większą popularność i rozgłos. Katalogi, które prezentują półdługie fryzury, są imponująco obfite. Zdawać by się mogło, że możliwość cięć ogranicza się do zaledwie paru przykładów, jednak jest zupełnie na odwrót. Rodzajów strzyżenia i układania półdługich włosów nie sposób wymienić z pamięci. Do tego ważne są również kolory. Krótkie cięcia o dziwo nie komponują się ze wszystkimi odcieniami, niektóre mogą nawet zniszczyć zamierzony efekt.

Półdługie fryzury – Ostatni krzyk mody?

Z czasem powstało bardzo wiele fryzur dla włosów półdługich. Asymetryczne cięcia, proste, postrzępione końcówki, grzywka prosta lub na bok, a także jej brak. Cieniowanie włosów po całej długości, a nawet fale i loki, aby fryzura wydała się jeszcze ciekawsza. Kobiety coraz częściej rezygnują z zapuszczania i pielęgnacji długich włosów, na rzecz tych krótszych.

Czy półdługie fryzury będą pasować każdej kobiecie? Jak przy każdym sposobie strzyżenia jest to niemożliwe. Bardzo wiele zależy od naturalnych rysów twarzy, widoczności kości policzkowych czy grubości i kształtu twarzy. Kobiety, których twarz wydaje się pulchna, nie powinny nosić długich włosów, ponieważ podwaja to efekt i optycznie pogrubia twarz jeszcze bardziej. Zatem krótkie lub półdługie włosy będą w tym przypadku doskonałym wyborem. Taka fryzura wyszczupla buzię i nadaje jej ostrzejszych rysów twarzy. Kolorystyka jest równie ważna. Okrągłe i pulchne twarze powinny unikać jasnych odcieni, jakimi jest blond. Podobnie jak w przypadku długich włosów podwaja to efekt i uwydatnia cechy, które chcemy ukryć. Zdecydowanie warto postawić na ciemny brąz lub ciemną czerwień. Czerń także nie będzie złym wyborem, pamiętajmy jednak, że bardzo ciężko schodzi z włosów i postarza twarz.

Dla kogo długie włosy?

Długie włosy są zarezerwowane dla kobiet o szczupłych i drobnych twarzach z wydatnymi kośćmi policzkowymi. Ważne jest także, aby kolory nie były zbyt ciemne. Jasny brąz lub odcienie blondu będą w tym przypadku doskonałym wyborem. Warto jednak zaznaczyć, że kobiety o takich rysach twarzy będą wyglądać równie dobrze w krótkich włosach. Jest to niesprawiedliwość matki natury, z której jednak jak najbardziej warto skorzystać. Jednak zarówno w przypadku długich, jak i krótkich włosów nie jest to żaden wymów. Najważniejsze jest to, aby czuć się w danych włosach jak najlepiej i podobać się samej sobie. Możemy wtedy przymknąć oko na to, że w teorii krótkie cięcia nie pasują do okrągłej twarzy, ponieważ gdy czujemy się atrakcyjne, tak też jesteśmy odbierane przez ludzi wokół nas. Nastawienie to przecież najważniejsza rzecz.

Jeśli interesują nas półdługie fryzury, warto odwiedzić najbliższy salon fryzjerski lub przeszukać internet, by znaleźć odpowiadające nam cięcie i kolory. Z pewnością znajdziemy to, czego szukamy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here