Farbowanie włosów english

Istnieje wiele sposobów na wyjaśnienie włosów. Jednak farbowanie włosów English jest najskuteczniejsze i przy tym nie niesie ze sobą takich zniszczeń.

Na czym polega metoda farbowania włosów English?

To stopniowe przechodzenie przez wszystkie odcienie do naszego wymarzonego. Wiąże się to z częstym farbowaniem włosów na nowszy odcień. Jednak jest o tyle skuteczne, że włosy, które już zdążyliśmy wyjaśnić, oswoiły się z danym odcieniem i farbą. Dodatkowo wykonując odpowiednią pielęgnację poranną i wieczorną, tych włosów sprawisz, że zniszczenia, które mogą wystąpić, będą minimalne.

Dlaczego warto wybrać farbowanie włosów English?

Wyobraź sobie, że masz kruczoczarne włosy i próbujesz je przefarbować na platynowy blond. Gdybyś podeszła do tego w ten sposób, że chciałabyś automatycznie przeskoczyć tę różnicę wszystkich odcieni, mogłoby to skończyć się katastrofalnym stanem Twoich włosów.

Z pomocą specjalisty?

Oczywiście kogo nie zapytasz, to zdania będą podzielone. Korzystając z usług specjalisty, masz pewność, że będzie to wykonane w jak najlepszy sposób. Specjalista użyje też odpowiednich odżywek, przez co Twoje włosy już po farbowaniu nie będą bardziej podatne na zniszczenia. Fryzjer też będzie wiedział, jaki odcień użyć i poznając Twoją dokładną kondycję włosów ustali następny termin farbowania. Jednak oczywiście profesjonale wykonanie wiąże się z dużym kosztem dlatego, jeśli regularnie i tak odwiedzasz fryzjera, to nie powinno to być dla Ciebie większym kosztem.

A co gdy chcesz zrobić to sama?

Oczywiście możesz zrobić to również sama. Jednak istnieje wiele elementów, o których musisz pamiętać, by proces zakończył się sukcesem.

Dlaczego o tym mówię, bo moja znajoma, której o owych elementach mówiłam, nie posłuchała mnie. Zaryzykowała i od razu próbowała samodzielnie i szybko przefarbować swoje włosy na wymarzony kolor. Początkowo była zadowolona. Osiągnęła swój wymarzony rezultat, ale po kilku dniach i płukaniach zauważyła, że coś niedobrego dzieje się z jej włosami. Zaczęły jej się mocno suszyć i łamać. Jej mocne, silne i gęste włosy stały się rzadsze, suche i łamliwe. Była załamana. Rzucała się na wszystkie rodzaje szamponów i odżywek wzmacniających włosy po farbowaniu. Łagodziło to skutek, ale nie pomogło w 100%. Postanowiła sobie stopniowo podcinać zniszczone włosy. Powiedziała, że żałuje, że mnie nie posłuchała i że już w życiu nie zrobi czegoś takiego zwłaszcza sama, gdy nie zdobyła odpowiedniej do tego wiedzy.

A co jej poradziłam?

  • Zrób research na ten temat.
  • Miej świadomość, w jakiej kondycji są Twoje włosy i aktualizuj swoje spostrzeżenia.
  • Zaplanuj cały proces farbowania. Zobacz, ile odcieni musisz przejść, by uzyskać efekt, którego pragniesz.
  • Jeśli zauważysz, że twoje włosy potrzebują więcej czasu między kolejnym farbowaniem, daj im go.
  • Zaopatrz się w dobrej jakości odżywki. Najlepiej takie z fryzjerskich hurtowni.
  • Wybierz odpowiednią farbę. Poszukaj najlepiej takich, które w jak najmniejszym stopniu wpłyną na zniszczenie twoich włosów.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here