przeszczep tłuszczu

Bardzo popularna w ostatnim czasie metoda na pozbycie się nadmiaru tłuszczu oraz wymodelowanie swojego ciała to zabieg przeszczepu tłuszczu. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda poprawy sylwetki. Coraz więcej kobiet decyduje się na taki zabieg.

Aby uzyskać lepszą figurę, sprawić, że będziemy bardziej zadowoleni z własnego wyglądu oraz aby opóźnić postępujące czynniki starzenia się skóry, stosuje się autologiczny przeszczep tłuszczu. Można stosować taki zabieg z powodów estetycznych, jak i przy rekonstrukcji zdeformowanych tkanek.

Wbrew pozorom, akurat w tym temacie, tłuszcz może być naszym przyjacielem. Jest on doskonałym i naturalnym, a zarazem bardzo bezpiecznym wypełniaczem. Co ważne nawet alergicy mogą skorzystać z tego typu zabiegów i cieszyć się poprawą wyglądu. Wielu ludzi narzeka na genetycznie złą budowę swojego ciała i dzięki tym metodom można zdecydowanie odwrócić ten stan rzeczy.

Przeszczep tłuszczu ma też inną nazwę i jest to lipofilling. Na czym polega zabieg przeszczepu tłuszczu? Zarówno zabieg na twarz, jak i inne części ciała jest bardzo mało inwazyjny i kompletnie nie wymaga interwencji chirurgicznej jak w przypadku liposukcji. Wykorzystywane jest znieczulenie miejscowe i nie czeka nas po nim długa rekonwalescencja ani żadne leczenie wzmacniające. Sam zabieg jest bardzo prosty, z miejsc, gdzie mamy nadmiar tkanki tłuszczowej, a jest to przeważnie brzuch oraz uda, transportujemy w inny obszar odpowiednio spreparowane komórki tłuszczowe. W ten sposób korygujemy obszar ciała, który chcemy wymodelować. Plusem tej metody jest wykorzystywanie tkanek pacjenta i uniknięcie reakcji alergicznej. Obawy przed odrzuceniem tkanki również nie występują. Komórki macierzyste, jakie są zawarte w tkance tłuszczowej, posiadają właściwości regeneracyjne. Po zabiegu możemy liczyć na zdrowsze tkanki oraz bardziej jędrne.

Całą procedurę możemy podzielić na 3 etapy:

– pobieranie tkanki tłuszczowej
– selekcja komórek
– iniekcja

Aby poprawić wygląd pacjenta, a nie zdeformować go bardziej, wszystko musi być wykonane profesjonalnie. Cały zabieg więc jest bardzo wyczerpującym zadaniem i może być wykonywany tylko przez specjalistów.

Zabieg sam w sobie jest bardzo skuteczny, ale każdy przypadek jest indywidualny i od organizmu pacjenta zależy czy będzie on powtarzany. Brak efektów z przyczyn naturalnych może spowodować potrzebę kolejnego lipotransferu, lecz nie częściej niż raz na dwa miesiące.

Gdzie możemy znaleźć informacje o takim zabiegu? Na stronie wrosinski.pl dowiemy się wszystkiego, od etapów zabiegu oraz ważnych wymagań, do efektów, jakich możemy się spodziewać po tym zbiegu. Przeszczep tłuszczu to bezpieczna i skuteczna metoda poprawy sylwetki, wymodelowania jej oraz redukcji tkanki tłuszczowej tam, gdzie jest jej nadmiar i wprowadzeniu w miejsce, gdzie będzie ona bardziej przydatna. Tłuszcz niekoniecznie się dobrze kojarzy, ale jak widać medycyna potrafi bardzo dobrze go wykorzystać i wziąć z niego same zalety. Nowe technologie stosowane w medycynie, dają nadzieję tysiącom ludzi na poprawę sylwetki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here