farby do włosów blond

Koloryzacja włosów to dzisiaj bez wątpienia najpopularniejszy z zabiegów fryzjerskich, bardzo chętnie stosowany przez kobiety. Wiele z nich nie pamięta już, jak wyglądały ich naturalne włosy! Na rynku są dostępne farby do włosów blond, brązowych, czarnych, rudych. Wybór koloru może być trudny, bo jest ich naprawdę bardzo wiele.

Farby do włosów blond

W najlepszej sytuacji są blondynki, których włosy są podatne na koloryzację. Farby do włosów blond mogą zarówno rozjaśnić, jak i przyciemnić włosy blondynki. Obecnie wiele blondynek wolny wybierać ciemne kolory i to właśnie te farby cieszą się największym powodzeniem. W gorszej sytuacji są brunetki i szatynki, dla których przejście z ciemnym włosów do jasnych może być prawdziwym wyzwaniem. Osoba z brązowymi włosami, po zastosowaniu zwykłej farby do włosów blond, może nie zauważyć żadnego efektu. Dopiero stopniowe rozjaśnianie bądź dekoloryzacja, może doprowadzić do pożądanego koloru włosów. Niestety, takie zabiegi mogą bardzo zniszczyć włosy, które potem trudno odbudować.

Farby do włosów blond są dostępne w bardzo wielu odcieniach. Jednak nie należy całkowicie sugerować się efektem widocznym na opakowaniu, ponieważ farba będzie wyglądać inaczej na włosach. Wszystko zależy od ich pierwotnego odcienia. Problemem, jaki często powodują farby do włosów blond, jest efekt żółtego koloru na włosach. Żółty odcień pojawia się zazwyczaj, kiedy farba jest nieodpowiednio dobrana. Jeśli kobieta nie jest pewna, jakiej farby użyć, najlepiej dla niej byłoby, gdyby wybrała się do fryzjera. W profesjonalnym salonie obowiązkiem fryzjera jest posiadać umiejętność dobrania odpowiedniego koloru dla każdej kobiety. Fryzjer, który bezbłędnie potrafi wybrać najlepszą farbę do włosów, ma większe szanse na zdobycie wielu stałych klientek, które chętnie będą do niego wracały.
Farby do włosów blond można kupić w prawie każdym większym sklepie lub drogerii i próbować samodzielnej koloryzacji w domu, ale niestety efekty nie zawsze są zadowalające. Pewniejszą metodą jest farbowanie włosów w salonie. W ten sposób można uniknąć ryzyka, że coś pójdzie nie tak i włosy nie będą wyglądać dobrze.

Jaką farbę wybrać?

Farby do włosów blond mogą bardzo niszczyć włosy, dlatego ważny jest nie tylko wybór odpowiedniego odcienia, ale także producenta. Dobrej jakości farba nie zawiera alkoholu i często ma również w składzie pielęgnujące składniki, na przykład olejki. Taka farba do włosów blond nie powinna wpłynąć negatywnie na ich wygląd, wręcz przeciwnie, może nawet je odżywić. Warto sprawdzić skład produktu przed jego zakupem, aby nie zaszkodzić swoim włosom. Za farby renomowanych producentów z pewnością trzeba zapłacić więcej, ale efekty są tego warte. W salonach fryzjerskich przeważnie używane są profesjonalne farby wysokiej jakości, ale lepiej się co do tego upewnić i poprosić fryzjera o pokazanie, jakiej farby będzie używał do naszych włosów. Lepiej się upewnić, czy rzeczywiście płacimy za profesjonalny kosmetyk.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here