Podstawy pielęgnacji i ochrony oczu

Higiena oczu, najlepiej stosowana każdego dnia. Gdyż dbanie o narząd wzroku jest bardzo ważne. Nasze oczy każdego dnia są narażone na wiele czynników ze środowiska zewnętrznego. Uszkodzenia, podrażnienia. Chyba każdy z nas czasami odczuwa pieczenie, gdy nasze oczy są zaczerwienione. Wszystko to oznacza zmęczenie. Nasze oczy mają nam służyć przez całe życie. Dlatego właśnie warto o nie dbać każdego dnia. Możemy je przemywać regularnie co jakiś czas. Najlepiej stosować sól fizjologiczną bądź krople, które są dostępne w aptekach. Krople do oczy nawilżają nasze oczy. Dobrze jest korzystać ze świeżego powietrza przez wietrzenie pomieszczenia, w którym przebywamy. Także częste mruganie pomaga właściwie nawilżyć oczy. Bardzo ważna jest prawidłowa odległość od monitora osoby pracującej. Istotną kwestią jest również prawidłowa odległość tyłu monitora od następnej osoby. Kolejno natężenie światła w pomieszczeniu, oraz fakt, że monitor nie powinien stać na tle okna.

Światło i jego wpływ na oczy

Światło jest nam potrzebne, na przykład po to, aby oko ludzie w sposób prawidłowo funkcjonowało. W przypadku światła sztucznego, bądź naturalnego, bardzo ważną rolę odgrywa ochrona przed promieniowaniem. Mowa tutaj o okularach ochronnych, podczas słonecznych dni, lub podczas wykonywania sportów. Każdy powinien odpowiednio dobrać oświetlenie względem własnej osoby. Zbyt ostre światło, bądź zbyt słabe niekorzystnie wpływa na nasz wzrok. Powinniśmy stosować się do zaleceń lekarza. Na przykład jeśli mamy nakładać okulary do pracy, bądź przed komputerem. Polecane są tutaj okulary z anty refleksem. Warto wykorzystać wszelkie przerwy, aby dać odpocząć naszym oczom. Wpływ komputera na nasze oczy jest bardzo szkodliwy. Podobnie jak nie powinniśmy przez dłuższy czas patrzeć w słońce, lub mocne światło. Podczas czytania, chociaż na moment warto spojrzeć gdzie indziej. Nasze oczy potrzebują odpoczynku. Najlepiej wykonywać profilaktyczne badania oczu. Wszelkie wady wzroku powinny być korygowane przez noszenie soczewek, bądź okularów. Niekiedy jest potrzebna interwencja laserowa. Oczy to również nasz wygląd. Dlatego tak ważna jest codzienna oraz właściwa ich pielęgnacja. Zarówno oczu, jak i miejsc wokół nich.

Jak właściwie dbać o oczy i skórę wokół oczu?

Oczy są delikatne, tak samo jak skóra wokół nich. Cienka i delikatna, dlatego ulega różnym podrażnieniom. W skórze wokół oczu mieści się za mało gruczołów łojowych. Dlatego właśnie te miejsca są przesuszone. W tych miejscach pojawiają się pierwsze zmarszczki. Właśnie z tego powodu jest bardzo ważny nasz tryb życia, diety oraz genetyka. Gdy występuje promieniowanie słoneczne, lub gdy środowiska zostaje zanieczyszczone, powstają bardzo reaktywne formy tlenu. To one niekorzystnie wpływają na strukturę skóry. Niszcząc przy tym składniki budulcowe, takie jak: białka, lipidy czy sacharydy. W związku z tym skóra staje się sucha, matowa i zmęczona, pozbawiona elastyczności. Tryb życia jaki prowadzimy ma tutaj ogromne znaczenie. Sen czy nieprzespane noce, godziny spędzane przed monitorem. Jeśli chcemy aby nasza skóra była napięta, dobrze nawilżona, bez zmarszczek, należy o nią właściwie zadbać.

Demakijaż oczu jest tutaj bardzo ważny. Powinien być dokładny, należy używać do tego właściwych preparatów. Można użyć mleczka, płynów do demakijażu oczy czy też płynów mineralnych. Preparaty te są łagodne i nie podrażniają oczy. Dobrze będzie, jeśli będą zawierać substancje nawilżające. Warto wybierać kremy pod oczy. Powinny one mieć kremową konsystencję, żelową bądź serum. Najlepiej jeśli będą bogate w proteiny, lipidy, ceramidy. Nie powinny zawierać substancji zapachowych ani konserwantów. Właśnie dlatego nie podrażniają skóry. Powinniśmy zadbać o skórę już w wieku 20-25 lat.Gdy wybieramy w tym wieku preparaty pod oczy, należy wziąć pod uwagę wiek. Do 30-tego roku życia należy wybrać kremy o działaniu nawilżającym. Bogate są one w witaminę A i E. Powodują napięcie i nawilżenie naskórka.

Po 30-tym roku życia należy wybierać kremy odżywcze o działaniu przeciwzmarszczkowym. Składniki zawarte w kosmetykach posiadają odpowiednią ilość kolagenu. Osoby po 40-tym roku życia powinny wybierać preparaty o intensywnym działaniu przeciwzmarszczkowym. Skład kremów powinien być bogaty w substancje aktywne. Na przykład kwas hialuronowy. W przypadku osób ze skórą wrażliwą, najlepiej wybierać kosmetyki o działaniu łagodzącym i kojącym. Obecnie popularne są kremy pod oczy. Należy wybierać te, które nie powodują różnego rodzaju podrażnień. Powinny być przetestowane dermatologiczne i okulistycznie. Tusze do rzęs, kredki do kresek i cienie, tutaj wszystkie Panie muszą zwracać na to uwagę. Nie każdy kosmetyk dla każdego będzie odpowiedni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here