Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych

Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych i które z nich należy wybrać, decydując się na taki sposób korygowania wzroku? Wszystko zależy od naszego trybu życia, wady wzroku, jaką korygujemy, a także czasu, jaki chcemy poświęcić na ich pielęgnację. Wszystkie soczewki mają za zadanie załamywać w odpowiedni sposób światło i tak kierować je na soczewkę, aby umożliwić wyraźne widzenie, niezależnie od rodzaju wady wzroku.

Soczewki kontaktowe jednodniowe i wielokrotnego użytku

Rodzaje soczewek, jakie wyróżnia się pod względem ich typu, w przypadku marki Acuvue dzielą się na soczewki jednodniowe oraz dwutygodniowe wielokrotnego użytku. Soczewki jednodniowe wybierają osoby, które nie chcą mieć zawsze pod ręką odpowiednich środków do ich pielęgnacji, jak płyn do czyszczenia i dezynfekcji soczewek oraz opakowanie do ich przechowywania. Po całym dniu noszenia soczewek po prostu wyrzucają je do kosza, a następnego dnia zakładają nowe. Soczewki tego typu dostępne są w opakowaniach po 30 sztuk, dzięki czemu wystarczają na cały miesiąc. Soczewki dwutygodniowe wielokrotnego użytku wymagają natomiast oczyszczenia po całym dniu noszenia i przechowywania ich w sterylnym pojemniku wypełnionym płynem dezynfekująco-czyszczącym. Dzięki temu po całej nocy są gotowe do użytku następnego dnia. Wymieniane muszą być po dwóch tygodniach, a więc dwa razy w miesiącu – dowiedz się więcej na: https://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych

Soczewki kontaktowe do korygowania różnych wad wzroku

W zależności od wady wzroku, którą musimy skorygować, możemy wybrać soczewki dla osób z krótkowzrocznością i nadwzrocznością, miękkie soczewki toryczne dla osób z astygmatyzmem bądź wieloogniskowe soczewki multifokalne dla osób po 40. roku życia dotkniętych prezbiopią. Dzięki nowoczesnym materiałom hydrożelowym stosowanym do produkcji soczewek kontaktowych Acuvue, przepuszczają one odpowiednią ilość tlenu i nawilżają oczy, a nawet chronią je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wyposażone zostały bowiem standardowo w filtry chroniące przed promieniowaniem UVA i UVB.

Soczewki kontaktowe odpowiednie do trybu życia

Jeśli jesteś osobą ceniącą sobie aktywny styl życia i dużo czasu poświęcasz na treningi sportowe, soczewki kontaktowe są najwygodniejszym rozwiązaniem korekcji wzroku w takich sytuacjach. Nie są w stanie wypaść z oka, nie zostaną także uszkodzone w czasie intensywnych gier zespołowych czy sportów walki. Można używać ich wymiennie z okularami lub zdecydować się wyłącznie na noszenie soczewek kontaktowych, które zapewnią oczom bezpieczeństwo i komfort życia używającej ich osoby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here