Manicure hybrydowy - wszystko co warto o nim wiedzieć!

Manicure hybrydowy jest nie tylko niezwykle efektownie wyglądającym zabiegiem, ale przede wszystkim nie używa on bardzo agresywnych środków chemicznych, które nazbyt podrażniają płytkę paznokcia, mogąc doprowadzić nawet do poważniejszych podrażnień i uczuleń. Jak wiadomo hybryda, jest dosłownie połączeniem zwyczajnego lakieru i żelu, co nie pozostaje bez wpływu na ogólny wygląd tak wykonanego manicure. Warto zaznaczyć, że kobiety bardzo często odwiedzają, niekiedy w tym samym dniu, zarówno kosmetyczkę, jak i salon fryzjerski. W wyborze najlepszych salonów fryzjerskich z pewnością pomogą poradniki o najlepszych salonach fryzjerskich. Odpowiednio rozplanowany dzień pozwoli na wykonanie obu tych usług. W tym artykule skupimy się na ewentualnych zagrożeniach płynących z pokrywania paznokci hybrydą.

Hybryda jako alternatywa dla klasycznych lakierów

Lakiery hybrydowe nie niszczą tak bardzo powierzchni paznokcia, a przy tym nie powodują reakcji uczuleniowych, czy też poważniejszym podrażnień skóry lub tkanki podskórnej w przypadku jej wcześniejszego uszkodzenia. To niewątpliwie jedna z większych zalet lakierów hybrydowych, jednakże, aby nie było tak kolorowo, okazuje się, że hybrydy również powodują pewne szkody dla zdrowia człowieka, a raczej nie same hybrydy, a sposób ich nałożenia.

Ryzyko poważnych komplikacji dla skóry

Naukowcy i lekarze twierdzą, że sposób utwardzania kolejnych warstw lakierów może być szkodliwy dla zdrowia człowieka. Chodzi o ekspozycje na działania promieniowania UV, jakie emituje lampa do utwardzania lakierów. Ponoć lampa może być szkodliwa jedynie w przypadku jej częstego używania. Jak częstego? Tego niestety nie określono, ale możliwe jest, że promieniowanie UV może organizm w jakiś sposób uszkodzić. Można być jednak osoba spokojną o to, gdyż hybrydy nakłada się na okres przynajmniej 2 tygodni, bo tyle zazwyczaj wynosi ich maksymalna trwałość, a mało kto używa lampy UV częściej. Tak więc pewne ryzyko istnieje, choć naukowcy nie określają dokładnej granicy, od kiedy promieniowanie UV staje się groźne, zresztą kobiety częściej eksponują ciała na nie w solarium. Jednakże warto o tym pamiętać.

Zalety manicure hybrydowego

Najlepsze gabinety kosmetyczne, które można znaleźć na przykład dzięki https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/krakow, są jednomyślne w tym, że hybryda znacznie różni się od pozostałych technik lakierowania paznokci. Połączenie klasycznych lakierów z żelowymi daje powłokę niezwykle gładką, łatwą do zdobień, zresztą zdobienia hybrydowe są znakomite w wykonaniu, cieszą się długą trwałością na paznokciach i doskonale się prezentują. Hybryda ma pewną wadę, a mianowicie wygląda niesamowicie, ale nie za bardzo nadaje się do przedłużania paznokci. Jest słaba, jeśli chodzi o wytrzymałość na naprężenia mechaniczne, dlatego najlepiej sprawuje się nałożona na krótkie paznokcie. Jednakże tak jest w wielu przypadkach, cóż, coś za coś.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here