Organizacja ceremonii pogrzebowej

Śmierć bliskiej osoby to bardzo trudny i bolesny czas. W żałobie trzeba zebrać dość siły, by zorganizować pogrzeb. Co można zrobić, aby oddać hołd zmarłym i jak przygotować się do pogrzebu?

Organizacja pogrzebu i zadania, w których eksperci mogą pomóc

Samodzielne zorganizowanie pogrzebu wcale nie jest łatwe. Podczas żałoby musimy pamiętać o wielu rzeczach związanych z organizacją całego pogrzebu, a także należy wspominać życie zmarłego. Ponadto wszelkie formalności, których należy dopełnić, nie ułatwią zadania. Chcemy podpowiedzieć, na co zwracać uwagę organizując pogrzeb, o czym pamiętać i na co naprawdę warto wydawać pieniądze. Dodatkowo warto skontaktować się ze zweryfikowanym domem pogrzebowym, gdzie obsługa podpowie co robić, co kupić i jakie elementy należy dołożyć do pogrzebu.

O czym należy pamiętać organizując pogrzeb?

Niezależnie od tego, czy organizujemy pogrzeby dotyczące ceremonii religijnych, czy świeckich, nie wolno nam zapominać o pewnych punktach. Należą do nich przede wszystkim transport zwłok lub kupowanie trumien. Ale to nie wszystko.

Transport szczątków to pierwsza ważna sprawa, z którą musi się zmierzyć rodzina zaraz po śmierci bliskiej osoby. Oczywiście nie można tego zrobić samemu. Na tym etapie należy znaleźć i powierzyć wykonanie zadania godnemu zaufania zakładowi pogrzebowemu. Przechowywanie zwłok w chłodni jest konieczne, aby spowolnić proces rozkładu zwłok. W ten sposób martwe ciało będzie oczekiwać na pogrzeb. W zależności od charakteru zgonu lub potrzeb rodziny można również zorganizować transport do zakładów sądowych, kostnic, krematoriów, domów pogrzebowych, kaplic, kościołów czy cmentarzy.

Kup trumnę lub urnę

To absolutnie konieczny wydatek. W trumnie lub urnie (jeśli ciało zostanie poddane kremacji) spocznie w grobie. Wybór trumien jest niezwykle szeroki. Możesz wybrać bardzo prosty i stosunkowo tani model lub wybrać trumnę droższą, piękniejszą, mocniejszą i bardziej dekoracyjną. Tutaj jedynym ograniczeniem jest cena i preferencje rodziny zmarłego. Największą popularnością cieszą się trumny z różnych gatunków drewna, zwłaszcza dębowego, a także z topoli, buku i olchy. Bardzo ciekawa jest również elegancka szara trumna. Podobnie wybór urn jest również bardzo duży, a ich wybór dostosowany jest do gustów rodziny zmarłego. Tutaj istnieje więcej możliwości wyboru materiałów do wykonania każdego modelu. Bardzo cenione są również urny kompozytowe w różnych kolorach i kształtach.

Nie słyszy się takiej wiadomości często, dopóki nie staniemy przed wyzwaniem zorganizowania pogrzebu. Warto wspomnieć, że przed pogrzebem ciało zmarłego zostanie poddane zabiegowi upiększającemu. Jeśli planujesz zorganizować pogrzeb w tzw. „otwartej trumnie” jest to niezbędny element przygotowania pogrzebowego. W ramach podstawowych procedur przygotowania do pochówku wykonuje się odpowiednie przygotowanie twarzy zmarłego oraz czynności takie jak mycie, ochrona ciała, golenie, obcinanie włosów, paznokci czy dostosowanie odzieży.

Więcej informacji o tym, jak zorganizować pogrzeb i jak uzyskać pomoc w takiej organizacji, znajdziesz na stronie Kalla-pogrzeby.pl – dowiedz się więcej.

Inne ważne kwestie związane z organizacją pogrzebu

Dodatkowo warto zamówić wieniec pogrzebowy. Taki element pozwoli na godną pamięć o zmarłym. Ponadto, zgodnie z wymaganiami Twojej rodziny, możesz również zapewnić odpowiednie środowisko muzyczne na uroczystość. Najpopularniejszym i najbardziej pożądanym instrumentem w tej sytuacji jest trąbka lub skrzypce, choć zdarzają się też organy grane przez profesjonalistów i piosenki okolicznościowe. To wykwintne i eleganckie dzieło, które doda godności całemu pogrzebowi. Rodzina może również zlecić domowi pogrzebowemu zadbanie o takie elementy jak dekoracja kościoła czy kaplicy. Niektórzy mogą również zdecydować się też na zatrudnienie fotografa, który uwieczni całą uroczystość. Pomoc przedsiębiorcy pogrzebowego w zorganizowaniu pogrzebu jest nieoceniona, pozwalając rodzinom spokojnie opłakiwać śmierć bliskich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here