Rozwój ciąży tydzień po tygodniu

Cud życia zaczyna się od zapłodnienia. Zapłodnienie to proces połączenia komórki jajowej i komórki plemnikowej. W pierwszym tygodniu zapłodniona zygota wędruje do macicy, gdzie się osadza. Po wielu podziałach przemienia się w zarodek. Od teraz możemy śledzić rozwój ciąży tydzień po tygodniu.

Rozwój ciąży tydzień po tygodniu

Rozwój ciąży tydzień po tygodniuOd pierwszego do czwartego tygodnia ciąża może być bezobjawowa. Od początku ciąży, każda przyszła mama, musi pamiętać o suplementacji witamin. Wszystkie tłuszcze i aminokwasy odgrywają ważną rolę. W drugim tygodniu zarodek jest półprzeźroczysty i powstają listki zarodkowe, z których powstaną narządy, układ nerwowy i mózg. W trzecim tygodniu ciąży zarodek zmienia swój kształt. Ma już jeden milimetr. W czwartym tygodniu ciąży zaczyna formować się serce. Wyróżnione są komórki, z których powstaną oczy i uszy. W piątym tygodniu ciąży płód zaczyna szybko rosnąć. Ma już swój własny krwiobieg. W szóstym tygodniu zaczyna bić, jeszcze nierozwinięte do końca serce. W siódmym tygodniu małe stopy i dłonie mają już palce.

W ósmym tygodniu płód ma już cztery centymetry długości. W dziewiątym miesiącu oczy mają, powieki a serce jest już ukształtowane. Dziesiąty tydzień ciąży to pierwsze ruchy maluszka. Przyszła mama jeszcze nie czuje ruchów. Dziecko uśmiecha się i zaczyna ssać swój kciuk. Kolejne tygodnie ciąży to czas, kiedy mały człowiek zaczyna słyszeć. Ciężarna kobieta czuje już ruchy swojego dziecka. Maluszek ma już ukształtowane kończyny. Potrafi obracać się z boku na bok. Pod koniec ciąży, maluch ma już kubki smakowe, swój rytm dnia, ćwiczy przeponę a maleńki organizm, produkuje białe krwinki. Tworzą się skomplikowane połączenia nerwowe. Coraz bardziej zaczyna z wyglądu przypominać noworodka.

Ile trwa ciąża?

Prawidłowa ciąża u kobiet trwa dwieście sześćdziesiąt sześć dni. Trzydzieści osiem tygodni. Na pierwszej wizycie u lekarza ginekologa, kobiety mogą poznać termin porodu. Lekarz ginekolog objaśni, jak wygląda rozwój ciąży tydzień po tygodniu. Odpowie na wszystkie zadane mu pytania. Przez trzydzieści osiem tygodni dziecko przygotowuje się do przyjścia na świat. W dzień porodu płuca są już całkowicie rozwinięte a cały układ nerwowy dojrzały. Całą ciążę dzielimy na trzy główne etapy. Każdy etap nazywamy trymestrem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here