Sposoby na małą ruchliwość plemników

Ilość oraz jakość męskich plemników w znaczący sposób wpływa na szybkość zajścia w ciążę przez kobietę. Badania wykazują jednak, iż na przestrzeni lat żywotność i ruchliwość plemników uległa pogorszeniu. Wynika to przede wszystkim z szybkiego tempa życia, stresu, a także nieodpowiedniej diety. Wprowadzenie do swojego życia pewnych zmian, może się jednak przyczynić do poprawy ejakulatu. Jak to wygląda w praktyce?

Jaką rolę odgrywa dieta dla jakości nasienia?

Na produkcję spermy ma wpływ wiele elementów. Zaliczają się do nich między innymi dbałość o własny stan zdrowia oraz zwyczaje żywieniowe. Płodność u mężczyzn obniża się, jeśli w jego organizmie znajduje się zbyt mała liczba antyoksydantów. Zwalczają one wolne rodniki, które doprowadzić mogą do niepłodności, ale również problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca, alergie lub choroby układu sercowo-naczyniowego.

Należy więc zrezygnować z mocno przetworzonego jedzenia, tłuszczów trans, cukru, alkoholu, dużej ilości kofeiny czy napojów gazowanych. Pomoże dieta wzbogacona w cynk, selen, magnez oraz witaminy z grupy E i C. Efekt wzmocnić można również poprzez stosowanie odpowiedniej suplementacji. W rezultacie uzyskać można nie tylko wyższą jakość nasienia, ale również lepsze zdrowie i samopoczucie każdego dnia – więcej informacji znajdziesz na: https://maxonforte.pl/mala-ruchliwosc-plemnikow-problem-wielu-mezczyzn/

Zadbaj o swoją aktywność

Mała ruchliwość plemników może być także związana z prowadzonym trybem życia. Mała ilość ruchu i stres, powodują pogorszenie męskiej płodności. Zaleca się więc regularne ćwiczenia na świeżym powietrzu, dzięki którym organizm zostanie odpowiednio dotleniony, a stres rozładowany. Aktywność fizyczna wspomaga również utrzymanie odpowiedniej masy ciała. Nadmierna masa ciała jest czynnikiem, który w znacznym stopniu zwiększa ryzyko zaburzeń płodności. Plemniki wytwarzane w organizmach ludzi z optymalną wagą ciała są zdecydowanie bardziej ruchliwe.

Stosunek płciowy i jego wpływ na jakość nasienia

Długa absencja seksualna w negatywny sposób oddziałuje na męskie markery płodności. Odbywanie częstych stosunków płciowych, wpływa na poprawę jakości spermy, zwiększa ruchliwość plemników oraz ułatwia zapłodnienie. W przypadku osób mających problemy z osiągnięciem erekcji, można wspomagać się dedykowanymi środkami w postaci tabletek Maxon Forte. Zawierają one sildenafil, który zwiększa napływ krwi do prącia. W rezultacie mężczyzna ma możliwość odbycia satysfakcjonującego stosunku. Maxon Forte daje możliwość prowadzenia aktywnego życia seksualnego osobom, które do tej pory borykały się z problemami z utrzymaniem wzwodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here