Minimalizm w urządzeniu mieszkania
fot. Pixabay.com

Minimalizm to filozofia życiowa, która przejawia się na wielu różnych polach. Minimalistycznie można się ubierać, minimalistycznie rezygnować z otaczania się przedmiotami. Minimalistycznie można również urządzić dom i mieszkanie. Jak to jednak zrobić, aby nie przesadzić i nie popełnić błędów? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/minimalizm-w-domu-to-prostsze-niz-myslisz/

Minimalizm w domu = ład i harmonia

Jeśli chcesz urządzić dom w minimalistycznym stylu, ale boisz się, że przez to będzie wyglądał surowo i zimno, czas rozwiać Twoje wątpliwości. Minimalistyczny styl pomoże Ci po prostu wyeliminować z Twojego domu niepotrzebne dodatki, które tylko przytłaczają wnętrze, a także ogromne przedmioty i urządzenia, które wcale nie są Ci potrzebne. Mieszkanie minimalistyczne to mieszkanie proste, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Pozwala ono czuć się nam naprawdę dobrze w jego wnętrzu, wprowadza ład i harmonię. Tam, gdzie nie przytłaczają nas przedmioty, o wiele łatwiej jest dbać o samego siebie, słuchać swojego wewnętrznego głosu oraz postępować w zgodzie z własnymi zasadami.

Minimalizm jest także sposobem na walkę z wszechogarniającym nas konsumpcjonizmem. Pomaga on zrezygnować nam z kupowania rzeczy, które są zupełnie zbędne, a tylko wydaje się nam, że nie potrafimy się bez nich obejść. Dzięki minimalistycznym założeniom nie ulegamy zbyt łatwowiernie modzie i pokusom, nie wpadamy w zakupoholizm i nie sprawiamy, że otacza nas cała masa niepotrzebnych rzeczy. Dlatego więc minimalizm w urządzaniu wnętrza jest doskonałym założeniem.

Minimalizm w domu – od czego zacząć?

Jest kilka zasad, które pomogą nam wprowadzić minimalistyczny ład do naszego wnętrza. Warto się nimi kierować i sprawdzić, jak dużą przestrzeń – zarówno pod względem mentalnym, jak i fizycznym, dzięki nim uzyskamy. Wbrew pozorom, wprowadzenie minimalistycznych rozwiązań do domu lub mieszkania nie jest takie trudne. Musimy jedynie pozbyć się naszego przywiązania do wielu zbędnych tak naprawdę rzeczy. Pierwszym więc krokiem będzie pozbycie się tego, czego w ogóle nie używamy. W naszych szafach zalegają ubrania i buty, których już nie nosimy, półki są pełne książek, które już dawno przeczytaliśmy, a w kuchennych szafkach na półkach poupychaliśmy kuchenne sprzęty, z których od dawna nie korzystamy. Czas więc zrobić porządki i sprzedać je, oddać lub wyrzucić to, co się już do niczego nie nadaje.

Kolejnym krokiem będzie usunięcie tych przedmiotów, które nie pasują do naszego wnętrza, a zalegają na szafkach czy półkach, zbierając tylko kurz. Są to różnego rodzaju pamiątki, figurki, ozdobne skrzynki, pudełka, pluszaki. Zamiast nich posadź rośliny i ustaw je tak, aby otaczała Cię z każdej strony zieleń. Kolorystykę mieszkania zmień na jasną. To sprawi, że wnętrze Twojego mieszkania będzie idealnie współgrało z Twoim własnym wnętrzem.

Zobacz też: http://golymin.pl/zadbane-dlonie-i-paznokcie-poznaj-najlepsze-sposoby/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here