Jak skutecznie nauczyć się języka hiszpańskiego

Język hiszpański to język bardzo popularny. Kurs hiszpańskiego to świetny pomysł, ponieważ osobom znającym ten język łatwiej odnaleźć się w podróży czy nawet znaleźć pracę w Hiszpanii.

Język hiszpański – popularny na całym świecie

Język hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem, którym posługują się mieszkańcy naszej planety. Jest używany na siedmiu kontynentach. Przed wakacjami w słonecznej Hiszpanii czy Ameryce Południowej warto znać chociaż kilka słówek – bez znajomości hiszpańskiego czasem trudno się w tych krajach porozumieć. Bardzo wielu studentów wybiera właśnie Hiszpanię jako cel wymiany w ramach programu Erasmus. Kto nie chciałby studiować w cieniu palm? Wreszcie hiszpański to popularny język social mediów – często używany przez użytkowników Facebooka. Jeżeli już decyzja o nauce hiszpańskiego została podjęta, warto wybrać odpowiedni kurs hiszpańskiego.

Samodzielnie czy w grupie – jaka nauka będzie skuteczniejsza?

W przypadku rozpoczęcia nauki każdego języka zalecane są kursy językowe. Ich przewagą nad samodzielną nauką są zajęcia w grupie, której członkowie zmotywują do nauki. Będzie też okazja do porozmawiania po hiszpańsku. Kolejnym plusem takiej formy nauki jest lektor, którego zadaniem jest przełamanie początkowej bariery językowej i nauczenie poprawnej wymowy, zwłaszcza akcentu tak ważnego w języku hiszpańskim. Warto zdecydować się na zajęcia z lektorem pochodzącym z Ameryki Łacińskiej lub Hiszpanii. Oprócz słownictwa i gramatyki, taka osoba nauczy poprawnej wymowy i opowie o swoim kraju.

Szkoła językowa – jak wybrać odpowiednią?

Jeśli już decyzja została podjęta, czas na wybór odpowiedniej szkoły. Na rynku działają placówki uczące wielu języków, jak i te koncentrujące się tylko na języku hiszpańskim. Te drugie nauczają języka w prawdziwym hiszpańskim klimacie, lektorzy pochodzą z krajów hiszpańskojęzycznych a po lekcjach jest możliwość jest też możliwość udziału w zajęciach związanych z kulturą, na przykład warsztatach gotowania. Ważne jest też to, aby szkoła językowa przygotowywała do międzynarodowych egzaminów DELE.A może nauka za granicą? Ciągle popularne są wyjazdy do Hiszpanii połączone z nauką języka. Kto nie marzył o kursie hiszpańskiego w pięknej Barcelonie czy Sewilli? Plusem takiego wyjazdu jest stały kontakt z językiem – nie tylko na lekcjach oraz możliwość zwiedzenia kraju.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here