Czy warto decydować się na instalację systemu erp

Zainstalowanie w firmie systemu erp pozwala na pełną jej kontrolę, oraz na kompleksowe i wygodne zarządzanie jej zasobami. Od tego momentu sprzedaż, księgowość, magazyn, kadry, zaopatrzenie i inne działy danego przedsiębiorstwa są pod ścisłą kontrolą i w dodatku idealnie są ze sobą zintegrowane. Taka sytuacja znacznie usprawnia prowadzenie danej firmy.

Nowoczesne systemy erp

System erp znany jest już od bardzo dawna. Na początku był to system MRP i dawał on tylko informacje na temat stanu magazynowego danego przedsiębiorstwa. Dzisiaj nowoczesny system erp można odpowiednio dopasować do potrzeb danej firmy. Każdy przedsiębiorca może zakupić taką opcję oprogramowania, która idealnie sprawdzi się w jego firmie, będzie wręcz „skrojona na miarę” jego potrzeb.

Dlatego też mówi się, że nowoczesny system erp jest opcją skalowalną. Oznacza to, że można tego typu oprogramowanie dopasować do wielkości firmy, jej działalności, profilu, danej specyfiki biznesowej czy też do liczby użytkowników korzystających z oprogramowania.

Profesjonalna obsługa

Faktem jednak jest, że użyteczność systemu erp znacznie spadnie, gdy klient nie będzie po zakupie oprogramowania, korzystał z porad i usług dystrybutora programu lub producenta. W trakcie działalności systemu w firmie potrzebne są aktualizacje oprogramowania, serwisowanie i wprowadzanie nowych rozwiązań.

Dlatego też uważa się, że decyzja zakupu oprogramowania wiąże się ze współpracą z firmą, która dany produkt oferuje. Pozwala to na rozwój systemu, pełne doradztwo ekspertów, konserwację systemu oraz zapisywanie kopii zapasowych, wpisanych w oprogramowanie poszczególnych danych.

Modułowe rozwiązanie

Cały system erp polega na tym, że jest to oprogramowanie modułowe. W zależności od konkretnych potrzeb danej firmy można stworzyć idealnie pasujący do niej program.

Przy zakupie można dobrać konkretne moduły, które sprawdzą się i będą użyteczne w danym przedsiębiorstwie. Dodatkowo można też dostosować odpowiednie elementy systemu do sposobu działania przedsiębiorstwa, czyli zainstalować odpowiednie widoki, formatki czy dany sposób obiegu dokumentów.

Instalacja erp nie musi być w firmie rewolucją. Dany system można dopasować do trybu pracy, a nie rodzaj pracy do danego systemu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here