harmonogram

Może się to okazać banalne, ale utrzymanie porządku w domu wcale nie jest taki proste. Dla wielu może się wydawać zadaniem wręcz niewykonalnym. Wcale nie musi tak być! Pomoże wam w tym harmonogram sprzątania, który sporządzicie dosłownie w kilka minut, a efekty będą wspaniałe.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/harmonogram-sprzatania/

Harmonogram sprzątania – dlaczego się na niego zdecydować?

Harmonogram sprzątania ma za zadanie nie tylko pomóc nam w zorganizowaniu naszego czasu, ale także ułatwi nam samo podejście do sprzątania. Dzięki temu unikniemy całodniowego sprzątania, a uwiniemy się z tym w kilka godzin. Nie będziesz musiał w wolne weekendy zamiast odpoczywać od pracy, sprzątać mieszkania.

To właśnie z tego powodu powinno się przyjąć harmonogram do swojego życia. Będzie on przydatny jako wskazówka, a nie sztywne wytyczne, których musicie mocno się trzymać. Każdy etap sprzątania i jego częstotliwość powinniście dostosować pod swoje własne potrzeby, ale także do czasu, który jesteście w stanie przeznaczyć na sprzątanie w ciągu tygodnia.

Co sprzątać codziennie?

  • W sypialni przede wszystkim ścielimy łóżko, od razu po wstaniu, a także przygotowujemy sobie ubrania na następny dzień, aby uniknąć wywalania ubrań z szafy i bałaganienia nimi pokoju rano.
  • Aby uniknąć nieporządku w kuchni zmywamy naczynia lub wkładamy je do zmywarki, oraz wycieramy blaty i zlew. Jeśli nagromadziły nam się śmieci w koszu, wynosimy je.
  • W salonie staramy się, aby stół czy ława były utrzymane w nienagannym stanie, wszystkie kubki po kawie czy herbacie wynosimy do zmywarki lub myjemy.
  • Natomiast w łazience staramy się wycierać umywalkę, oraz wyczyścić toaletę wewnątrz.

Co sprzątać raz w tygodniu?

  • Łazienka: W stawiamy pranie, wymieniamy ręczniki oraz dywaniki łazienkowe, myjemy lustra, myjemy kabinę prysznicową czy wannę, a także toaletę, odkurzamy ,myjemy podłogę.
  • Kuchnia: wyrzucamy przeterminowane produkty czy resztki jedzenia, czyścimy blaty, zlew, czyścimy mikrofalówkę, czyścimy piekarnik, odkurzamy ,myjemy podłogę. 
  • Sypialnia/Salon: ścieramy kurze z mebli, porządkujemy wszelakie dokumenty, czyścimy dekoracje, poprawiamy poduszki, odkurzamy ,myjemy podłogę.

Zobacz też: http://golymin.pl/jak-utrzymac-porzadek-w-domu-szybkie-i-proste-sposoby/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here