angielska kuchnia
fot. pexels.com

Urządzając kuchnię szukamy swojego stylu, który wyrazi charakter naszego domu. Kuchnia to serce domu, a więc w niej będziemy spędzać najwięcej czasu. Ważne, by to pomieszczenie było nie tylko piękne, ale również w pełni funkcjonalne!

Zobacz też: http://radiobc.pl/kuchnie-w-stylu-angielskim/

Stylowo i praktycznie

Jednym ze styli aranżacji, które robią wrażenie jest styl angielski. To prosta kombinacja jasnych mebli, w których można odczuć klimat wiejski oraz życia w trybie slow. W angielskiej kuchni można odnaleźć sporo nawiązania do stylu rustykalnego, który ma swój urok!

W kuchni angielskiej królują naturalne elementy wystroju – drewno oraz biel, które wyglądają niesamowicie elegancko. To bardzo ważne, skoro Anglia to iście elegancki kraj, który bardzo ceni sobie odpowiednią prezentację.

Anglicy lubią gotować

Czy wiesz, że angielska kuchnia to miejsce, w którym naprawdę dużo się dzieje? Anglicy bardzo lubią gotować! Zwłaszcza, gdy mogą to robić dla swoich rodzin na duże spotkania rodzinne przy jednym stole. Oczywiście angielskie potrawy bardzo się różnią od naszych polskich, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten zwyczaj zachować również w swojej angielskiej kuchni.

Nie zapomnij również o serwisie do herbaty! W angielskiej kuchni nie może go zabraknąć. Odpowiednie akcesoria i detale to również konieczny akcent w angielskiej kuchni. Muszą one nawiązywać również do sielskiego klimatu rustykalnej angielskiej kuchni. Jeśli masz możliwość, koniecznie zostaw w kuchni witrynę, w której będą się znajdowały różne naczynia.

W angielskiej kuchni ważne jest to by była funkcjonalna i praktyczna. Będzie się w niej dużo działo, ponieważ jest to pomieszczenie, w którym przygotujesz wszystkie posiłki dla swoich bliskich. Pamiętaj zatem, aby jej układ był odpowiednio dostosowany do twoich planów gotowania. Miej w pobliżu sprzęty, a także szerokie blaty, na których przygotujesz posiłki. Nie zapomnij również o odpowiednim oświetleniu, które w kuchni odgrywa ogromną rolę!

Przeczytaj też: http://www.all-moto.pl/skomplikowana-nauka-jazdy-samochodem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here