Balkon w stylu wakacyjnym – dodatki

0
1314

Coraz częściej można spotkać się z tym, że balkony oraz tarasy – zwłaszcza ta w mieszkaniach przy blokach – urządzane są w klimatycznych, nieco egzotycznych stylach nawiązujących do wakacji. Dzięki temu po pracy można przenieść się w odległą krainę, która przywodzi na myśl odpoczynek. Jakie dodatki sprawdzą się na balkonie lub tarasie urządzonym w stylu wakacyjnym?

Skrzynie ogrodowe – praktyczny dodatek aranżacyjny

Aby nadać wakacyjny klimat balkonowi lub tarasowi, przy jednoczesnym oszczędzaniu przestrzeni na balkonie lub tarasie, warto zdecydować się na meble, które będą pełniły kilka funkcji. Tak jest, chociażby w przypadku akcesorium, którym są skrzynie ogrodowe. Najlepiej zdecydować się na modele, które są wykonane z drewna czy też materiału imitowanego na drewno lub wiklinę. Pojemne skrzynie ogrodowe są świetnym schowkiem na różnego typu rzeczy, które nie powinny być trzymane na wierzchu, jednak dobrze jest mieć je pod ręką. Ponadto mogą pełnić funkcję stolika kawowego. Wystarczy dokupić dwa krzesła, leżaki lub fotele i gotowe.

Skrzynie ogrodowe

Zasłony bambusowe – podkreśl klimat miejsca

Wakacyjny klimat miejsca podkreślą różnego typu dodatki. Jeżeli chcemy przenieść się na egzotyczną wyspę, możemy rozważyć wyposażenie balkonu w zasłony bambusowe. Mogą one zawisnąć zarówno na drzwiach tarasowych, jak i zewnętrznej ścianie. W połączeniu z innymi dodatkami wykonanymi z tego materiału lub wikliny całość będzie prezentowała się naprawdę wakacyjnie. Zasłony bambusowe w przypadku wykorzystania na zewnątrz należy demontować na okres jesienno-zimowy.

Kwietniki – kwiatów nigdy za wiele

Bez względu na to, w jakim charakterze ma zostać urządzony balkon lub taras, nie powinno na nim zabraknąć kolorowych dodatków. Mowa tu o kwiatach, które wprowadzą przytulny charakter i ocieplą przestrzeń. Towarzyszyć im mogą oryginalne kwietniki. W przypadku stylu wzorowanego na klimacie wakacyjnym najlepiej zdecydować się na kwietniki z drewna lub kaskadowe. Te drugie często nawiązują swym wzornictwem do wodospadów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here