Ciąża z nieznajomym

Ciąża w życiu kobiety potrafi być błogosławieństwem albo tragedią. Zawsze budzi bowiem spore emocje i niesie ogromną odpowiedzialność. Zastanówmy się co, kiedy ciąża nie jest szczęściem, lecz powodem do wstydu, wręcz upokorzeniem. Może to być ciąża z nieznajomym, będąca wynikiem nieodpowiedzialności bądź gwałtu.

Ciąża z nieznajomym

Trudno stać się dobrą matką w takich okolicznościach. Warto poznać zatem dwie możliwości, by nie dokonywać czynów niedozwolonych, a dać dziecku życie.
Pierwszą opcją jest zrzeczenie się praw rodzicielskich w szpitalu. Wówczas procedura adopcyjna rusza po sześciu tygodniach, ponieważ matka dziecka ma jeszcze w tym czasie prawo do zmiany decyzji. Może też skorzystać z opieki psychologa.

Ciąża z nieznajomymCzęsto tak bywa, że zrzeczenie się praw rodzicielskich, jako kontrowersyjna decyzja, wzbudza w kobiecie strach. Dlatego decyduje się ona wyjść ze szpitala razem z dzieckiem. Wtedy istnieje druga możliwość. Zostawić dziecko w oknie życia.
Okna życia powstawały od wieków. Najstarsze powstało ponad 800 lat temu. Na czym polegają? Matka nie musi przychodzić i przekazywać komuś swoje dziecko. Pozostaje więc anonimowa. Wstawia dziecko do okienka, gdzie załączony jest alarm, by ktoś po drugiej stronie mógł je szybko odebrać, wezwać pogotowie i wysłać do ośrodka adopcyjnego.

Okno życia ratuje życie. Matki porzucając swoje dziecko przeważnie zostawiają je w miejscach, gdzie ktoś je odbierze i zapewni im opiekę. Takie okna dają najlepszy sposób na to, by ocalić życie noworodka bez większych komplikacji zdrowotnych. Matka nie naraża się także na potyczki prawne. Jest to całkowicie legalne.

Warto obejrzeć świadectwa sióstr zakonnych, które znalazły dzieci w oknach życia. Mówią o skrajnych emocjach. Z jednej strony o radości, że ktoś ocalił kolejne życie ludzkie, z drugiej strony współczuciu dla osoby, która zdecydowała się na taki krok, ze względu na dramat jaki przeżywa. Apelują, by traktować okno życia poważnie. Nie podkładać tam przypadkowych rzeczy. Tak jak nie wzywamy bez potrzeby pogotowia, tak pamiętajmy, że okna życia też uratowały wiele istnień ludzkich.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here