Czy alergia ma wpływ na zakażenie się koronawirusem

Podczas pandemii COVID-19 pojawia się wiele pytań ze strony osób zmagających się z różnymi schorzeniami. Do tej grupy można zaliczyć alergików. Często z niepokojem szukają oni informacji na temat potencjalnego zwiększenia ryzyka zakażenia koronawirusem i ewentualnymi powikłaniami.

Czym jest alergia?

Choroby alergiczne charakteryzują się nieprawidłową reakcją organizmu na oddziaływanie różnych substancji pochodzenia obcego. Często mówi się wtedy o uczuleniu, czy też nadwrażliwości. Osoba zdrowa toleruje czynniki, które u chorego wywołują alergię. Jej objawami może być katar, czy łzawienie. W trudniejszych przypadkach dochodzi do wstrząsu anafilaktycznego i zgonu. Najbardziej popularną formą jest alergia sezonowa.

Alergia a koronawirus

Z wielu badań oraz analiz osób, których leczono z powodu COVID-19 wynika, że choroby alergiczne oraz astma nie są bodźcem do zwiększenia możliwości zakażenia się koronawirusem. Alergicy nie są zatem w grupie zwiększonego ryzyka. Zwłaszcza osoby młode. Jeśli nie mają chorób współistniejących i oprócz alergii cieszą się dobrym zdrowiem, to chorobę przechodzą bezobjawowo lub łagodnie. Lekarze stwierdzają, że choroby alergiczne nie wpływają na przebieg zakażenia i wzrost jego poziomu. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.adamed.expert/artykuly/szczegoly/alergiczny-niezyt-nosa-a-covid-19

Koronawirus stanowi zagrożenie dla alergików, którzy są w grupie ryzyka. Dotyczy to ludzi w podeszłym wieku. Obawiać powinni się również ci, którzy zmagają się z chorobami współistniejącymi oraz przewlekłymi. Zaliczamy do nich między innymi cukrzycę, choroby sercowo-naczyniowe, układu oddechowego oraz nowotworowe.

Zalecenia dla alergików

Leki sterydowe, wziewne przyjmowane ze względu na alergię, są bezpieczne. Można je przyjmować przez cały czas. Eksperci twierdzą, że chorzy, którym zalecane jest przyjmowanie farmaceutyków immunosupresyjnych mogą być w grupie osób o zwiększonym ryzyku zakażenia. Jednak odstawienie leków mogłoby spowodować wzrost i nasilenie się choroby alergicznej na jaką cierpią. Chorzy na astmę, także powinni postępować tak jak dotychczas. Wszystko jednak zależy od specjalisty, który zajmuje się danym pacjentem, gdyż tylko on może podjąć decyzję o zmianie dotychczasowego leczenia.

Rozwojowa sytuacja związana z koronawirusem wymaga stałej czujności. Z tego względu w obecnie panującej dezinformacji, warto czerpać wiedzę z platformy Adamed.expert. Tu każdy znajdzie rzetelne informacje z najwyższej półki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here