bushcraft

Bushcraft to pojęcie, które coraz częściej pojawia się nie tylko w zagranicznych mediach, ale też polskich. Wiele osób jest zainteresowanych wypróbowaniem tego sposobu spędzania czasu, czy to w okolicy swojego domu, czy na przykład w górach. Tylko czym właściwie jest bushcraft i czy rzeczywiście jest to dobry sposób na wypoczynek?

Co to jest bushcraft?

Bushcraft to swego rodzaju sztuka przetrwania w trudnych warunkach – konkretnie w warunkach leśnych (czy w buszu, jak wskazuje sama nazwa tej aktywności). W ramach bushcraftu tworzy się narzędzia, buduje schronienie, ognisko i inne elementy niezbędne do przetrwania bez kontaktu ze światem zewnętrznym.

Oczywiście, istnieją mniej i bardziej „poważne” formy bushcraftu. Niektórzy wyruszają na niego tylko z kilkoma niezbędnymi przedmiotami i starają się w miarę możliwości korzystać jedynie z tego, co dostępne jest w lesie, inni – zabierają ze sobą szereg różnorakich przedmiotów, aby ułatwić sobie zadanie. Bushcraft jest możliwy w zasadzie w każdym miejscu oddalonym nieco od cywilizacji – w małym lasku, wielkim borze, w górach czy w środku kraju.

W zależności od naszych możliwości i preferencji, możemy biwakować w różnych temperaturach (są tacy, którzy uprawiają bushcraft nawet zimą przy temperaturze -15 stopni w nocy, ale nie każdy coś takiego lubi) i przez dłuższy bądź krótszy okres.

Więcej tego typu ciekawych informacji na tematy podróżnicze, turystyczne i wypoczynkowe znaleźć można między innymi tutaj: http://www.jedziemydookola.pl/.

Czy bushcraft to dobry sposób na wypoczynek?

Bushcraft nie jest dla każdego. Niektórzy będą świetnie się bawić, budując ognisko i wytwarzając szałas, innych to znudzi i zmęczy. Warto spróbować krótkiego, jednodniowego (niekoniecznie nawet połączonego ze spaniem w lesie) bushcraftu i przekonać się na własnej skórze, czy jest to rozrywka dla nas. Jeśli jednak nie lubimy przebywania na łonie natury, w ciszy i spokoju, prawdopodobnie nie jest to coś, co nam się spodoba.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.jedziemydookola.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here