rodzaje kredytów

Są osoby, które jeszcze nigdy nie pożyczyły w swoim życiu pieniędzy od instytucji finansowej – przede wszystkim chodzi tutaj o osoby młode, ale są też ludzie w sile wieku czy nawet seniorzy, którym nigdy nie zdarzyło się do tej pory sięgnąć po pożyczkę lub kredyt. Kiedy nadejdzie moment, w którym będzie trzeba to zrobić, możemy czuć się niepewnie z uwagi na niewielką wiedzę o polskim rynku kredytowym. W takim razie jakie są najpopularniejsze rodzaje kredytów, które warto znać?

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy cieszy się wśród Polaków bardzo dużą popularnością, głównie z uwagi na wygodę, jaka się z nim wiąże, a także jego dużą elastyczność. Może to być zobowiązanie na krótki okres, ale też nawet na kilka lat. Kwota zależna jest od naszych potrzeb, a także możliwości finansowych i może wynosić od kilku tysięcy złotych po nawet kilkaset tysięcy.

Co ważne, kredyt gotówkowy można zaciągnąć na dowolny cel, na przykład na wesele, egzotyczne wakacje, remont czy opłacenie rachunków. Nie ma to znaczenia, ponieważ kredytodawca nie będzie wymagał żadnych potwierdzeń ani rachunków wskazujących, na co wydaliśmy przyznane nam środki.

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu kilku dotychczasowych zobowiązań (kredytów gotówkowych, kart kredytowych i innych) w jedno poprzez spłatę ich przez nowego kredytodawcę. W ten sposób możliwe jest znaczące obniżenie sumy miesięcznych rat i zredukowanie liczby aktywnych zobowiązań.

Więcej wartościowych porad i wskazówek odnośnie do konsolidacji znajdziesz tutaj: http://infopozyczki.com.pl/. Łączenie kredytów (i innych zobowiązań) jest z pewnością rozwiązaniem godnym rozważenia, zwłaszcza, jeśli zaczynamy odczuwać trudności z terminową spłatą wszystkich z nich. Konsolidując długi, pozbędziemy się problemu i będziemy mogli odetchnąć z ulgą.

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny najczęściej kojarzony jest z kredytem na budowę lub zakup nieruchomości, jednak, co ciekawe, służy on nie tylko do tego. Za jego pomocą można również wyremontować nieruchomość – zabezpieczeniem kredytu w tym przypadku również jest hipoteka.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://infopozyczki.com.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here