Fotelik dla dziecka do pokoju

Urządzanie pokoju dziecięcego zazwyczaj sprawia przyszłym rodzicom dużo frajdy. Początkowo meble, które w nim się znajdą, będą raczej służyć mamie i tacie (wygodny fotel do karmienia, przewijak itp.). Później jednak, w miarę jak dziecko będzie rosnąć i stawać się coraz bardziej samodzielne, większość rodziców staje przed koniecznością przemeblowania pokoju i dostosowania go do wieku i wzrostu dziecka. Zamiast „poważnych” mebli,w pokojach maluchów pojawiają się więc małe stoliki, krzesełka, łóżeczka, szafki i szafeczki. Oczywiście, część rodziców nie zmienia wystroju pokoju, zakładając, że dziecko i tak szybko z małych mebelków wyrośnie. Jest to jednak błąd, ponieważ meble dostosowane do dziecka ułatwiają mu samodzielność i wykonywanie wielu czynności, bez pomocy dorosłych. Poza tym, meble takie są również dla dzieci bezpieczniejsze, bo inaczej się spada np. z małego krzesełka, a inaczej z krzesła dużego.

Chociaż kiedyś takie meble dziecięce były rzadkością, to dzisiaj można je nabyć właściwie w każdym sklepie meblarskim. Nie trzeba wcale wydawać w tym celu fortuny, bo do wyposażenia małego pokoju wystarczą – łóżko, szafa, stół, krzesełko i jakaś szafeczka lub półka np. na książki lub zabawki. Zamiast krzesełka można zakupić fotel.

Fotelik dla dziecka do pokoju

Fotelik dla dziecka do pokojuTaki fotelik dla dziecka do pokoju nie dość, że ładnie zdobi pokój, to szybko staje się również dziecka ulubionym meblem. Przy jego zakupie warto jednak zwrócić uwagę na to, by był nie tylko przyjemny dla oka, ale również bezpieczny i stabilny. Dziecięce fotele do złudzenia mogą przypominać te „dorosłe”. Mogą też być jednak obite tkaninami we wzory przyjemne dla oczu malucha. Posłużą maluchowi przez co najmniej kilka lat. Dziecko może na nim nie tylko odpoczywać, ale też czytać książkę albo np. grać na laptopie. Taki fotelik, bez problemu można także w razie potrzeby przenieść np. do salonu, by dziecko mogło z rodzicami wspólnie pooglądać np. jakąś bajkę itp. Gdy zaś maluch z niego wyrośnie, bez problemu można go sprzedać i odzyskać chociaż część zainwestowanych w niego pieniędzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here