Jakie zalety mają pompy ciepła powietrze-woda

Nowoczesne pompy ciepła powietrze-woda mają bardzo wiele zalet, dlatego też coraz więcej inwestorów decyduje się na ich zakup. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą poznać największe zalety pomp ciepła powietrze-woda i dowiedzieć się jednocześnie, czy w rzeczywistości warto na nie postawić.

Jakie największe zalety?

Profesjonalne pompy ciepła powietrze-woda są idealnym wyborem dla tych osób, które chcą obniżyć rachunki za ogrzewanie elektroniczne. Wiele systemów dostępnych na rynku kwalifikują się do programów dofinansowań. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jeszcze bardziej można obniżyć koszty początkowej inwestycji.

Powietrzno-wodne pompy ciepła przyczyniają się do emisji dwutlenku węgla, dlatego też są to ekonomiczne źródła energii. Posiadanie pomp jest całkowicie niezależne od innych źródeł energii, dlatego też nie potrzebne są żadne umowy z dostawcami. Dzięki nowoczesnym pompom ciepła powietrze-woda, można liczyć nie tylko na ciepłą wodę, ale również na ogrzewanie.

Opisując największe zalety warto wspomnieć także o tym, że pompy ciepła powietrze-woda są bardzo łatwe w instalacji. Nie ma także większych problemów z ich serwisowaniem i konserwacją. Olbrzymim atutem jest także bardzo cicha praca. Najcichsze urządzenia są w stanie uzyskać poziom mocy akustycznej w zakresie od 40 do 50 dB. Jest to bardzo dobry wynik zwłaszcza, jak weźmie się po uwagę konkurencyjne rozwiązanie dostępne na rynku.

Jakie pompy wybrać?

Producenci oferują kilka modeli pomp ciepła powietrze-woda. Wybór konkretnego urządzenia zależy nie tylko od posiadanych środków finansowych, ale również od możliwości zabudowy w danym budynku. Pod uwagę warto wziąć również indywidualne preferencje poszczególnych domowników.

Popularne pompy ciepła powietrze-woda wbrew pozorom są oparte na dość prostych mechanizmach, dlatego też ich instalacja nie wymaga specjalnych przedsięwzięć projektowych. W dużej mierze wynika to z tego, że dolnym źródłem ciepła jest powietrze, dlatego też nie ma nawet najmniejszego problemu z dostępem do niego.

Dla większości inwestorów zdecydowanie najlepszym wyborem będą klasyczne pompy jednosegmentowe, które jak sama nazwa wskazuje składają się tylko z jednego bloku. Pompy tego typu można zainstalować wewnątrz i na zewnątrz mieszkania. W tym pierwszym przypadku chroni się oczywiście pompę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale naraża się jednocześnie na większy hałas w mieszkaniu. Problemem może okazać się również to, że trzeba wykonać duże otwory w pomieszczeniu dla wprowadzenia kanałów powietrznych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here