Ciąża i oczekiwanie na przyjście na świat dziecka jest pięknym okresem. Kobiety często już przez całą ciążę myślą jak przebiegał będzie poród i często mają związane z tym momentem obawy. Dużo za sprawą historii, które słyszałyśmy mimochodem od swoich koleżanek, od mam. Są kobiety, które sam moment porodu wspominają bardzo dobrze gdyż nie wiązał się on w ich odczuciu z bólem, był sprawny i szybki, be strachu. Każda osoba ma inny prób bólu ale ból porodowy jest bardzo wyjątkowym rodzajem bólu. Kobiety potrafią wiele wytrzymać gdy w grę wchodzi życie i zdrowie ich oczekiwanego maleństwa.

Poród w szpitalu

Poród domowyNa kilka tygodni przed planowaną datą porodu warto przygotować się już bardziej na ten moment. Mieć spakowaną torbę z najpotrzebniejszymi rzeczami do szpitala. Zaplanować kto i jak nas dotransportuje w to miejsce. Ułożyć sobie w głowie pewien plan całą akcja porodowa może zacząć się niespodziewanie i szybko. Co jednak gdy chcemy aby poród odbył się w zaciszu domowym. Taki poród domowy jest możliwy lecz zawsze trzeba wziąć pod uwagę za i przeciw i wybrać mniejsze zło. Pobyt w szpitalu może być męczącym doświadczeniem. Kobieta przed porodem jeśli trafia już na oddział patologii ciąży widzi inne kobiety z różnymi problemami, widzi inne rodzące kobiety, często słyszy krzyk. Po porodzie może nie być komfortu jeśli trafimy na kilkuosobową salę. Wówczas nieustanny płacz innych dzieci nie da nam skupić się w 100% na sobie i na swoim maleństwie, nie da w pełni odpocząć po tym heroicznym czynie jakim było powicie na świat dziecka. Każda kobieta potrzebuje wówczas troski ale i spokoju i relaksu aby dojść do siebie. Rozwiązaniem jest ewentualnie możliwość opłacenia jednoosobowej sali, ale nie zawsze mamy taką opcję.

Poród domowy

Dlatego poród domowy wydaje się wówczas wybawieniem. Mając przy sobie wykwalifikowaną położną możemy urodzić w domu i tam w spokoju dochodzić do siebie ze swoim maleństwem. Jednak są pewne niebezpieczeństwa takiego porodu. Poród i to jak potoczy się jego akcja nie zawsze jest do przewidzenia. Nierzadko dochodzi do nieprzewidzianych komplikacji z którymi w domu bez odpowiedniej opieki lekarskiej i specjalistycznego sprzętu trudno będzie sobie poradzić. W grę wchodzi zdrowie i życie dziecka ale i jego matki. Planując poród domowy powinnyśmy mieć dużą wiedzę w tym zakresie i skorzystać z usług położnej która już przyjmowała takie porody. Nie każda ciąża będzie mogła zakończyć się porodem domowym. Ciąże z komplikacjami, ciąże wysokiego ryzyka, wady płodu – to tylko niektóre z przeciwwskazań aby rodzić w domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here