Tort z pampersów dla chłopca

Kiedy rodzi się dziecko, rodziną kupuje prezenty, by je powitać. Warto zrobić prezent, który będzie praktyczny i wspomoże trochę świeżych rodziców. Jak wiadomo, malutkie dziecko zużywa bardzo dużą ilość pieluszek, więc czemu właśnie ich nie podarować? Jak to zrobić, by prezent ładnie wyglądał? Oczywiście możemy zapakować paczkę pieluch w papier i obwiązać wstążką, ale nie o to chodzi.

Tort z pampersów dla chłopca

Fajnie wyglądającym prezentem z pieluszek, będzie tort. Tak, zróbmy tort z pampersów dla chłopca, który właśnie przyszedł na świat. W takim torcie możemy umieścić również inne rzeczy, które będą potrzebne świeżo upieczony rodzicom.

Tak więc, robimy okrągłą podkładkę tekturową, na jej środku. Mocujemy, na przykład taśmą, czy klejem rolkę od ręczników papierowych. By ładnie wyglądała można ją odkleić papierem kolorowym.

Tort z pampersów dla chłopcaTeraz zwijamy pieluszki w ruloniki i obwiązujemy gumkami recepturami. Niektórzy używają szpilek, ale te mogą uszkodzić pieluszkę, lub niezauważone pupę niemowlaka.
Kiedy już zrobiliśmy ruloniki, układamy pierwszy poziom na całej szerokości podkładki. Dookoła obwiązujemy niebieską, szeroką wstążką i robimy kokardę. Szybkim cięciem, usuwamy gumki, teraz nasze rulony trzyma wstążka. Kolejną warstwę układamy na poprzednich. Tych robimy już mniej, by tworzyły się poziomy tortu. I trzecia, ostatnia, najmniejsza warstwa. Wszystkie tak samo robione.

Teraz można za wstążkę wkładać różne dodatki, które się przydadzą, na przykład szczotka, skarpetki, śliniaki, czapeczki, butelka, smoczek czy inne podobne przedmioty. Niech to będą drobiazgi, bo inaczej ciężko będzie je włożyć do naszego tortu. Można go też przyozdobić sztucznymi kwiatami, czy etykietką z imieniem dziecka.

Dla dziewczynki robimy taki sam tort tyle, że zmieniamy kolor wstążki na bardziej dziewczęcy. Tak zrobiony tort można zapakować w celofan, przezroczystą folię, zwinąć na górze jak cukierek i przewiązać wstążką.

W ten sposób uzyskaliśmy, prezent praktyczny i na pewno pomocny w pierwszych tygodniach życia maluszka. Pamiętajcie, by obchodzić się delikatnie, by nie zabrudzić i nie uszkodzić pampersów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here