Zabawki na dwór

Jeśli jesteśmy szczęściarzami i mieszkamy w domku z ogrodem, możemy się zastanawiać, w jaki sposób zorganizować przestrzeń na wolnym powietrzu, żeby nasz ogród był wyjątkowym, przyjemnym miejscem. Dla wielu rodzin z dziećmi ogród jest pewnego rodzaju ratunkiem i sposobem na to, żeby spędzać czas w sprzyjających warunkach bez obaw o bezpieczeństwo malucha.

Zabawki na dwór

Można się zastanawiać jakie zabawki na dwór zabrać, żeby nie żałować, jeśli się zgubią, zniszczą lub pobrudzą czy pogryzie je pies. Większość dzieci lubi bawić się zabawkami, które oddają w jakiś sposób rzeczywistość. bardzo dobrze sprawdzają się plastikowe, kubki, miseczki, łyżki i wszystko, co przypomina im to, co w kuchni robi mama lub tata. Maluchy chcą naśladować swoich rodziców, dlatego najchętniej bawią się tym, co mamy w szafkach kuchennych. Wydaje się, że wtedy są najbardziej zaabsorbowani zabawą i ciężko ich od niej oderwać.

Zabawki na dwórJeśli nasze dziecko należy do tych, które bardzo lubią bawić się garnkami i pokrywkami nie trzeba im tego ograniczać. Dobrze jest oczywiście kontrolować poczynania swojego dziecka, ponieważ nie ma ono takiej wyobraźni i może sobie nie zdawać sprawy z wielu zagrożeń. Oczywiście nigdy nie należy dawać niemowlakowi przedmiotów, którymi może sobie zrobić krzywdę. Noże i śrubokręty może obejrzeć, ale z daleka, zwłaszcza noże. Dzieci lubią takie rzeczy, a szczególnie ich pociągają te niebezpieczne, ponieważ jako rodzice konsekwentnie zabraniamy ruszania ich, więc pragnienie ich zdobycia rośnie. Właśnie dlatego niektórzy uważają, ze nie da się wychować dziecka bez pewnego rodzaju szkód. Ważne jest, aby maluch sam sobie nie zrobił dużej krzywdy, a często się to zdarza,. Jak wiadomo wiele wypadków jest właśnie w domach. Nie bez przyczyny wiele osób mówi, że maluchów nie można spuszczać z oczu nawet na chwilę. Nigdy nie mamy pewności, jak zechcą wykorzystać czas, kiedy my będziemy w toalecie.

Na dworze również nie należy zostawiać dziecka samego, nawet jeśli ogród jest ogrodzony, trzeba dużo tłumaczyć maluchowi co wolno, a czego nie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here