Wielu z nas może się wydawać, że dzieci mogą nie robić nic innego jak tylko leżeć cały dzień. Jednak w rzeczywistości Twoje dziecko ma momenty, w których ćwiczy intensywnie jak na siłowni! Potrafi uderzać w zabawkę, kopać nogami lub przekręcać się z boku na bok, próbując sięgnąć po swą ukochaną zabawkę.

Ćwiczenia dla niemowlaka

Ćwiczenia dla niemowlakaJuż od pierwszych dni życia naszego dziecka, możemy pomóc mu w prawidłowym rozwoju. Warto poświęcić kilkanaście minut dziennie by doskonalić umiejętności nowego członka rodziny. Oto kilka pomysłów na ćwiczenia dla niemowlaka. Przede wszystkim powinniśmy się skupić na pobudzaniu zmysłów dziecka. Kołysz grzechotką, poruszając nią z jednej strony na drugą. Rozmawiaj z maluchem miękkim, słodkim głosem, powtarzając ruch po obu stronach i pozwól mu na znalezienie źródła dźwięku. Kiedy dziecko patrzy na Ciebie, rozmawiaj z nim, używając różnych tonów głosu. Oglądaj wyraz jego twarzy, gdy do niego mówisz, uczy się rozpoznawać różnego rodzaju emocje oraz intensywność dźwięku. Trzymaj dziecko w pozycji pionowej, aby mogło Ci się dokładnie przyglądać. Wysuwaj język 5-6 razy. Obserwuj reakcje dziecka. To zajmie trochę czasu, ale stopniowo zacznie Cię naśladować. Połóż palec na dłoni dziecka i pozwól, żeby zaciskało piąstki. Ćwiczenie to możemy wykonywać od pierwszego miesiąca, a z biegiem czasu dziecko zacznie się podciągać, aby przyjąć pozycję siedzącą. Następnym doskonałym ćwiczeniem jest umieszczenie dziecka na plecach. Jedną ręką trzymasz nogi, a drugą podnosisz zabawkę nad jego głową. Celem jest próba złapania zabawki najpierw jedną ręką, a następnie obiema rękami.

Czym zyskać uwagę dziecka?

Dzieci uwielbiają oglądać obiekty w ruchu. Przytul dziecko i podejdź z nim do okna lub wyjdź na balkon. Pozwól mu zobaczyć poruszające się gałęzie drzew, przejeżdżające w pobliżu samochody, latające ptaki itp. W tym samym czasie opisuj dziecku wszystko, co widzi. Gdy Twoje dziecko uzyska zdolność skupienia się, zabierz latarkę, a następnie zamknijcie się w ciemnym pokoju. Rozświetlaj po kolei różne punkty na ścianie i pozwól mu monitorować światło. Pamiętajcie wykonując z noworodkiem różnego rodzaju ćwiczenia, pogłębiasz więź z dzieckiem. Wysiłek fizyczny pomaga dzieciom w spokojniejszym śnie. Warto poświęcić swój czas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here