pergola

Rok po roku zwiększa się liczba osób, które kupują pergole tarasowe. Czym te elementy różnią się od równie popularnych markiz? Jak powstają porządne pergole, które potem służą użytkownikom przez długie lata?

Pergole a markizy – poznajcie różnice!

Jest sporo osób, które twierdzą, że pergole tarasowe i markizy to w sumie tak naprawdę jedno i to samo. Okazuje się, że nie do końca. Oczywiście, te elementy mają pewne punkty wspólne. To na pewno ochrona przed rozmaitymi zjawiskami atmosferycznymi. W tej grupie są na przykład słońce, porywisty wiatr, deszcz itp. To również takie produkty, które – przy odpowiednim doborze do danej sytuacji – mogą po prostu poprawić walory wizualne.

Jakie natomiast występują tutaj różnice? Jest ich minimum kilka. Przede wszystkim pergole tarasowe są znacznie bardziej wszechstronne. Ze względu na odpowiednią konstrukcję, mogą nam służyć tak naprawdę przez cały rok kalendarzowy. Pod tym kątem są lepsze, niż markizy. Warto zauważyć, że profesjonalnie wykonane pergole cechują się też o wiele większą odpornością na rozmaite warunki klimatyczne. Zapewniają każdemu użytkownikowi dużą prywatność. Te cechy sprawiają zaś, że coraz więcej osób decyduje się na takie akcesoria. Szczególnie, że obecnie można liczyć na spory wybór. To ułatwia dopasowanie do danej lokalizacji. Brak monopolu przyczynia się zaś do tego, że Klienci nie narzekają na warunki finansowe zaproponowane za te elementy wyposażenia.

Przeczytaj także: www.balttur.com.pl/jak-wybrac-odpowiednie-markizy/

Jak są wykonywane porządne pergole?

Dlaczego jednak pergole tarasowe mogą być z powodzeniem użytkowane tak naprawdę przez cały rok kalendarzowy? Warto zauważyć, że takie akcesoria mają bowiem bardzo wytrzymałą konstrukcję. Na skutek tego nawet nie do końca korzystne warunki atmosferyczne nie mają aż tak dużego oddziaływania. Porządne pergole zostały wyposażone w prowadnice boczne i przednie podpory. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować przesłony boczne. Pomagają one zaś odseparować się na przykład od sąsiadów i przyczyniają się do większej prywatności.

Pergole są wykonywane z aluminiowych profili, ekstrudowanych oraz lakierowanych proszkowo, a następnie połączonych elementami zrealizowanymi ze stali ocynkowanej. Jeśli zaś chodzi o wysięg, to jest on tak naprawdę niezależny od szerokości konstrukcji. Poszycie dachu daje zaś możliwość dostosowania kąta nachylenia (od kilku do nawet kilkunastu stopni). Jeśli macie zamiar w najbliższym czasie zdecydować się na porządne pergole, to warto zatem postawić na elementy, które będą miały zagwarantowane wyżej wymienione aspekty.

Aktualną ofertę pergol tarasowych znajdziesz na www.systemysurma.pl/pergole/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here