Pierwsze dziecko

Narodziny pierwszego dziecka są zawsze długo wyczekiwanym momentem. Z jednej strony nie możesz się już doczekać, gdy utulisz w rękach swojego maluszka, ale z drugiej trochę się tego wszystkiego obawiasz, bo martwisz się, że nie poradzisz sobie w nowej dla ciebie roli. To wszystko jest jednak zupełnie normalne. Każda mama już to przeżywała, dlatego i ty spokojnie to przetrwasz, by już niedługo powitać na świecie swoje pierwsze dziecko.

Pierwsze dziecko

Możesz jednak trochę sobie pomóc, przygotowując się do tej chwili. Przede wszystkim sporządź listę rzeczy, których będzie potrzebować niemowlak, aby o niczym przypadkiem nie zapomnieć.

Z całą pewnością powoli przygotowujecie już z partnerem pokoik dla maluszka. Chcecie, by wszystko było idealnie. Zdążyliście już nawet pomalować w nim ściany i położyć świeżutkie panele podłogowe, więc teraz nadszedł czas na to, aby powoli uzupełniać wyposażenie pomieszczenia. Sporą jego część zajmą na pewno mebelki. W pierwszej kolejności powinniście pomyśleć o zakupie łóżeczka, które musi być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim trwałe oraz wygodne. Zwróćcie uwagę na jego wykonanie. Sprawdźcie, jakich materiałów użyto do produkcji mebelka. Bezpieczne produkty dla dzieci zawsze zawierają właściwe dla nich atesty i certyfikaty. Jeżeli więc łóżeczko czegoś takiego nie posiada, lepiej po nie w ogóle nie sięgać.

Oczywiście zakup łóżeczka to tylko pierwszy etap przygotowań

Pierwsze dzieckoCałą resztą zajmiecie się już sami, bo do tego głównego mebelka na pewno dopasujecie odpowiadające wam szafki, półki i regały, w których później będziecie mogli pochować dziecięce zabawki, ubranka oraz inne drobne lub większe przedmioty. Nie zapominajcie jednak także o tych mniejszych elementach wyposażenia. Tak samo ważne jak meble może okazać się chociażby oświetlenie pokoju – zbyt jasne światło będzie przesadnie stymulować organizm maluszka, podczas gdy to ciemne nie wpłynie dobrze na jego stan psychiczny. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. To w końcu wasze pierwsze dziecko, dlatego musicie się na nie odpowiednio przygotować.

Jako mama nie możesz jednak zapomnieć w tym wszystkim o samej sobie. Dbaj zatem o własny komfort psychiczny i teraz pozwalaj sobie na jak najwięcej odpoczynku – później może ci zabraknąć czasu na zwykły relaks.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here