Skóra pod oczami - pielęgnacja

Skóra pod oczami jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego potrzebuję szczególnej troski. Nie można jej wysuszyć, ani podrażnić. Tylko odpowiednia pielęgnacja sprawi, że zmarszczki będą mniej widoczne, cienie pod oczami zmniejszone, a skóra nawilżona.

Demakijaż skóry pod oczami

Bardzo ważne jest, żeby każdego dnia dokładnie, ale delikatnie oczyszczać skórę pod oczami. Jest to podstawa pielęgnacji. Jeżeli nie będziemy przestrzegać tej zasady, możemy spowodować podrażnienie spojówki lub powieki, a nawet utrudnić regenerację skóry.

Kosmetyków do demakijażu okolic oczu jest obecnie bardzo dużo. Od nas zależy który wybierzemy. Dostępne są płyny micelarne, mleczka do demakijażu oraz płyny dwufazowe. Mimo różnej konsystencji i składników aktywnych, ich zadaniem jest dokładne oczyszczenie okolicy oczu oraz łagodzenie podrażnień.

Również ważna jest sama technika demakijażu. Okolic oczu nie można mocno pocierać, aby zmyć makijaż, należy nasączyć płatek kosmetyczny i przyłożyć do powieki. Musimy odczekać 30 sekund i w delikatny sposób przesunąć go od wewnętrznego kącika, do zewnętrznego. Powtarzamy tą czynność do momentu, aż wacik będzie czysty.

Przeczytaj też: http://golymin.pl/sluz-ze-slimaka-jakie-substancje-aktywne-zawiera/

Nawilżenie skóry pod oczami

Gdy nasza skóra pod oczami już jest dokładnie oczyszczona, możemy przejść do nawilżenia. Do tego celu powinniśmy użyć kosmetyku, który jest dopasowany do rodzaju naszej skóry. Z reguły kremy pod oczy posiadają lekką konsystencje, dzięki temu łatwo się je rozprowadza i szybko się wchłaniają.

Kremy pod oczy bogate są w witaminy i wyciągi z roślin, dzięki którym okolice oczu są znakomicie nawilżone. W zależności od rodzaju kremu, możemy uzyskać również inne zalety, takie jak poprawa mikrokrążenia, łagodzenie podrażnień lub stymulacja kolagenu. Bardzo ważne jest, żeby podczas aplikacji nie rozciągać skóry, wklepywanie jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Tuszowanie cieni pod oczami

Niektóre kobiety, borykają się z mało estetycznymi cieniami pod oczami lub opuchlizną tej okolicy. Jak sobie poradzić z tym problemem? Na rynku są produkty, które są w stanie pomóc. Pierwszym obowiązkowym kosmetykiem jest krem pod oczy, zwłaszcza taki, który ma w składzie kofeinę, witaminy oraz wyciągi roślinne. Tego typu składniki, powodują obkurczenie naczyń krwionośnych, co zapobiega powstawaniu obrzęków i rozjaśniają dodatkowo cienie.

Źródło: https://www.detalic.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here