Zabawy ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym

W placówkach oferujących rodzicom opiekę nad ich potomkami coraz częściej dochodzi do przedkładania rozwoju intelektualnego nad rozwój fizyczny. W dzisiejszych czasach bardzo mocno skupiamy się na zachęcaniu dzieci do ciągłej pracy umysłowej, zapominając o tym, że mózg powinien znajdować się w symbiozie z ciałem. Homeostaza jest najważniejsza, a nie da się jej osiągnąć poprzez bagatelizowanie jednego z aspektów rozwoju. Fizyczność jest tak samo ważna jak sfera intelektualna. Z tego powodu zabawy ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym mają równie wysoką wartość jak typowe zajęcia edukacyjne.

Zabawy ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym

To właśnie poprzez regularną aktywność organizm młodego człowieka zostaje stymulowany do prawidłowego rozwoju. Ruch powinien następować już od pierwszych dni życia. Musi być też praktykowany stale i systematycznie, o co należy zadbać ze szczególną uwagą w okresie dorastania. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym aktywność fizyczna będzie odgrywać kilka kluczowych funkcji. Przede wszystkim stanie się doskonałym stymulantem, który pobudzi nie tylko ciało do pracy, ale też zmusi układ nerwowy do aktywnego i prawidłowego działania.

Ruch jest też zbawieniem dla układu krwionośnego oraz układu oddechowego

Zabawy ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnymOrganizm dzięki niemu zostaje jeszcze lepiej dotleniony, a gdy do komórek dociera zwiększona ilość tlenu, mogą one intensywniej pracować i szybciej się regenerować. Nawet takie proste zabawy ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym mogą przyczynić się do zwiększenia odporności maluchów. Organizm, który jest w ciągłym ruchu, potrafi szybciej zaadaptować się do niesprzyjających okoliczności. Ma też więcej siły do zwalczania atakujących go wirusów i bakterii, dlatego też aktywne dzieci rzadziej chorują, a jeśli już, to choroby trwają u nich krócej i mają łagodniejszy przebieg.

Sport potrafi dać dzieciom naprawdę wiele dobrego i nie mówimy tu wcale o wyczynowym uprawianiu skomplikowanych i ekstremalnych dyscyplin, a o zwykłych aktywnych zabawach, polegających na bieganiu za piłką czy ciuciubabce. Aktywność jest też jedną z bardziej wartościowych, a zarazem zajmujących rozrywek. Dzieci naprawdę lubią się ruszać. Trzeba tylko dać im na to szansę i samemu spróbować przekonać je do prowadzenia aktywnego trybu życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here