cera
fot. pixabay.com

Wielu z nas zastanawiało się zapewne czym jest cera wrażliwa, czy się charakteryzuje i czy przypadkiem właśnie moja skóra nie będzie wymagać specjalnego traktowania.

Pytania takie szczególnie pojawiają się  w nas jeżeli zauważamy niepokojące objawy jakie mogą towarzyszyć również kilku innym chorobom. Mianowicie  problemy z cerą wrażliwą są często widoczne gołym okiem. Charakteryzują się one  o wiele większą suchością skóry, spowodowane jest to  jest zaburzoną trudnością w magazynowana wody w skórze. Znaczna większość z tej wody jest wytracana wcześniej, zanim organizm zdoła ją uzupełnić.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/dobrac-kosmetyki-dla-cery-wrazliwej/

Cera wrażliwa – skąd to się wzięło

Pojęcie cery wrażliwej zostało wprowadzone przez dermatologów. Cera taka jest szczególnie podatna na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrze. Ulega szczególnie często podrażnieniom, uczuleniom i uszkodzeniom. Szkodzić jej może za zarówno zbyt wysoka ja również zbyt niska temperatura.

Ten typ skóry bardzo źle reaguje na źle dobrane kosmetyki, szczególnie te zawierające sporą ilość substancji czynnych. Substancje te powodują podrażnienia, zaczerwieniania. Duże znaczenie dla skóry wrażliwej ma nawet typ wody jaka jest najczęściej stosowna do mycia. Jeżeli woda jest zbyt twarda, może powodować bardzo nieprzyjemne skutki w postaci ściągania skóry, zbiegania się jej na ciele czemu towarzyszyć mogą bolesne otarcia a także pieczenie i kłucie. Objawy te są odczuwalne la osoby cierpiącej na takie schorzenie.

Jak zadbać na co dzień  o skórę wrażliwą, często również atopową

Przede wszystkim odpowiednie nawilżenie, przez różnego rodzaju, balsamy i kremy, stosowane zarówno na dzień jak i na noc.

W przypadku okresu letniego, tak jak teraz ma to miejsce, powinniśmy do minimum ograniczać ekspozycję na słońcu. Zbyt intensywne opalanie może powodować dla skór wrażliwej atopowej bardzo bolesne pieczenie.

Panie powinny zadbać  o zakup, płyny do demakijażu, ale w postaci delikatnej wody micelarnej szczególnie dla skóry wrażliwej

Kolejnym krokiem będzie zastosowanie peelingu enzymatycznego, który będzie rozpuszczał wiązania między obumarłymi komórkami. Nie wskazane jest również mieszanie różnego typu kremów i kosmetyków, które szczególne będą podrażniać cerę wrażliwą.

Przeczytaj tez: http://golymin.pl/depresja-jej-przyczyny-i-objawy-i-rodzaje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here